خبرنگاران امحای مواد غذایی فاسد و تخریب کوره های زغال در آستارا

به گزارش وبلاگ چاپارها، آستارا - خبرنگاران - ماموران شبکه بهداشت و درمان آستارا 200 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته را از بازار کشف و امحاء و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان، 2 کوره غیرمجاز زغال را در جنگل ها تخریب کردند.

خبرنگاران امحای مواد غذایی فاسد و تخریب کوره های زغال در آستارا

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز یکشنبه در این اداره گفت: مواد غذایی فاسد با مشارکت 2 تیم بازرسان بهداشت محیط، ظرف هفت روز گذشته طی 500 بار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کشف شده بود و امروز در محل دفن زباله امحا شد.

نظام عباسی اظهار کرد: مواد غذایی شامل سوسیس، کالباس، آبمیوه، نوشابه، چیپس، پفک و لبنیات بود و در این رابطه پنج عرضه نماینده متخلف به دادگاه معرفی شدند.

وی از شهروندان خواست در خرید از فروشگاه ها به تاریخ فراوری و انقضای مصرف کالاها دقت و از خریداری مواد غذایی از فروشندگان دوره گرد خودداری نمایند.

حدود 6 هزار واحد تجاری در آستارا فعال است.

رئیس اداره منابع طبیعی آستارا نیز از کشف و تخریب 2 دهنه کوره غیرمجاز زغال در ارتفاعات جنگلی بهارستان و کوشش برای دستگیری سازندگان آنها اطلاع داد.

نسرین غزنوی ادامه داد: جنگل در فراوری اکسیژن نقش مهمی دارد و متخلفان با ساخت کوره های زغال در نواحی جنگلی، علاوه بر از بین بردن درختان، به محیط زیست لطمه می زنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار منابع ملی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران امحای مواد غذایی فاسد و تخریب کوره های زغال در آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امحای مواد غذایی فاسد و تخریب کوره های زغال در آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید