جداول نهایی گروه های پنج گانه لیگ قهرمانان آسیا در انتها دور گروهی، انتهای شیرین تر از عسل برای ایرانی ها

به گزارش وبلاگ چاپارها، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در غرب این قاره با صعود سه تیم ایرانی و سرانجامی شیرین برای فوتبال کشورمان به سرانجام رسید.

جداول نهایی گروه های پنج گانه لیگ قهرمانان آسیا در انتها دور گروهی، انتهای شیرین تر از عسل برای ایرانی ها

به گزارش وبلاگ چاپارها، هفته ششم مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره کهن، بامداد امروز (شنبه) به انتها رسید و تکلیف تیم های راه یافته به یک هشتم نهایی معین شد.

دو تیم قعرنشین گروه A که پیش از این از صعود به مرحله حذفی بازمانده بودند، دست به کار بزرگی زدند و دو تیم صدرنشین را شکست دادند. استقلال تاجیکستان با وجود شکست مقابل AGMK، به خاطر شرایط بهتر مقابل الهلال در ملاقات رو در روی دو تیم راهی یک هشتم نهایی شد.

برای الهلال هم دقیقاً همان اتفاقی رخ داد که صعود تراکتور را قطعی می کرد. شاگردان میکالی با نتیجه 2 بر صفر مغلوب شباب الاهلی شدند، اما با شرایط بهتر از الدحیل و السد قطر صعود کردند. نکته قابل توجه ملاقاتهای هفته انتهای این بود که الهلال و السد در امتیاز و تفاضل گل (10 امتیاز و تفاضل گل 2+) با هم برابر بودند، اما الهلال به لطف گل زده بیشتر صعود کرد.

در گروه B، تراکتور ایران با پیروزی ارزشمند 2 بر صفر مقابل شارجه امارات در رده دوم جدول باقی ماند. تراکتور پس از الوحده، دومین تیم برتر رده بندی بهترین تیم های دوم گروه های پنج گانه است و با توجه به شکست الهلال با تفاضل بیش از یک گل، شاگردان خطیبی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند. شارجه هم پیش از این صعود خود را به جمع هشت تیم برتر منطقه غرب آسیا قطعی نموده بود.

استقلال در گروه C بر الشرطه عراق غلبه و با 11 امتیاز، صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد. الدحیل هم با توقف مقابل الاهلی باعث حذف هر دو تیم شد تا استقلال ایران، تنها تیم صعودکننده از گروه C مسابقات باشد.

در گروه D، فولاد ایران مقابل الوحدات اردن با یک گل بازنده شد و کار خود را در مسابقات سال جاری با قعرنشینی به انتها رساند. النصر در جدال حساس با السد پیروز شد تا با صدرنشینی و به عنوان تنها نماینده گروه C، به مرحله حذفی راه یابد. شاگردان ژاوی ارناندس هم از صعود بازماندند.

در گروه E هم همه چیز بر وفق مراد دو تیم نخست جدول بود. پرسپولیس ایران 4 بر 2 از سد الریان گذشت تا با 15 امتیاز، بهترین تیم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب لقب بگیرد. الوحده امارات نیز بر گوای هند غلبه کرد تا 13 امتیازی گردد و با کسب عنوان بهترین تیم رده دومی گروه های پنج گانه، راهی یک هشتم نهایی گردد.

با اعلام AFC، ملاقاتهای مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روزهای 22 و 23 شهریور برگزار خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جداول نهایی گروه های پنج گانه لیگ قهرمانان آسیا در انتها دور گروهی، انتهای شیرین تر از عسل برای ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جداول نهایی گروه های پنج گانه لیگ قهرمانان آسیا در انتها دور گروهی، انتهای شیرین تر از عسل برای ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید