خبر خوش کرونایی ، آکسفورد از موفقیت واکسن ضد کرونا روی انسان خبر داد

به گزارش وبلاگ چاپارها، واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد سیستم ایمنی را تربیت می کند و دولت بریتانیا پیشاپیش صدمیلیون دُز از این واکسن را سفارش داده است.

خبر خوش کرونایی ، آکسفورد از موفقیت واکسن ضد کرونا روی انسان خبر داد

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از بی بی سی، واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد بی خطر است و می تواند سیستم ایمنی را برای مقابله با این ویروس تربیت کند. تزریق این واکسن به 1077 نفر باعث تولید پادتن و افرایش گویجه های سفید برای مقابله با ویروس کرونا شده است.

با این که نتایج بسیار نویدبخش بوده اما هنوز زود است بتوان درباره کارآمدی این واکسن قضاوت کرد و باید در جمعیت بزرگتری آزمایش شود. دولت بریتانیا پیشاپیش صدمیلیون دُز از این واکسن را سفارش داده است.

  • این واکسن چه می کند؟

این واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد با سرعت بی سابقه ای ساخته شده است. دانشمندان با مهندسی ژنتیک از ویروسی که در شمپانزه ها ایجاد سرماخوردگی می کند ویروس جدیدی ساخته اند. این ویروس بشدت دستکاری شده تا اول این که خود بیماری زایی نداشته باشد و دوم این که شبیه واکسن کرونا به نظر سیستم ایمنی برسد.

برای این کار پژوهشگران دستورالعمل ژنتیکی ساخت پروتئین خاری -مهمترین سلاح کرونا برای حمله و ورود به سلول انسان- را به ویروس سرماخوردگی شمپانره منتقل کرده اند. به این ترتیب ویروس دستکاری شبیه ویروس کرونا به نظر سیستم ایمنی می رسد و می تواند یاد بگیرد چگونه با آن مبارزه کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خبر خوش کرونایی ، آکسفورد از موفقیت واکسن ضد کرونا روی انسان خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش کرونایی ، آکسفورد از موفقیت واکسن ضد کرونا روی انسان خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید