پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 20 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ چاپارها، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد. فردا چهارشنبه 20 مرداد ماه 1400 آسمان تهران صاف و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 20 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ چاپارها، امروز آسمان تهران آفتابی و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و شش درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران بیان کرد: آسمان تهران فردا (20 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (21 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (19 مرداد ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (20 مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (20 مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در بعضی نقاط آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قزوین، تهران، البرز و مازندران رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

با توجه به افزایش سرعت باد، گرد و خاک در منطقه های از ایلام و خوزستان پیش بینی می گردد. ️در بعضی نقاط نیمه شرقی کشور به ویژه زابل و خراسان جنوبی وزش باد شدید، کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 20 مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 20 مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید