کاهش 35 درصدی مصرف خون در لرستان

به گزارش وبلاگ چاپارها، خبرنگاران/لرستان مدیرکل انتقال خون لرستان از کاهش 35 درصدی مصرف خون در استان اطلاع داد.

کاهش 35 درصدی مصرف خون در لرستان

غلامرضا حامدی در گفت وگو با وبلاگ چاپارها درباره شرایط ذخایر خونی در سازمان انتقال خون استان اظهار کرد: از ابتدای آغاز بیماری کرونا در لرستان(اول اسفند ماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه 99)، 2510 واحد خونگیری داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش اهدای خون را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: این درحالیست که با هماهنگی های لازم با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ارتباط با اینکه جراحی هایی که اورژانسی نیست کنسل گردد، حدود 34 تا 35 درصد کاهش مصرف خون را داشتیم.

حامدی با بیان اینکه فاصله 5 درصدی بین خونگیری و مصرف در لرستان وجود دارد، اضافه نمود: با توجه به شیوع کرونا ویروس در استان نه تنها ساعات کاری پرسنل انتقال خون کاهش نیافته بلکه پایگاه های اصلی این سازمان نیز در روزهای تعطیل در شهرهای خرم آباد، بروجرد و الیگودرز به متقاضیان خدمات ارائه می دهند.

مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: بخاطر رعایت حریم اجتماعی پرسنل را شیفت بندی کردیم تا سلامت اهدا نمایندگان و پرسنل تامین و از تجمع غیر ضروری در این سازمان جلوگیری گردد.

وی اعلام کرد: اهدای خون امری غیرضروری نیست و اهدا نمایندگان مستمر و افرادی که از سلامت کافی برخوردار هستند می توانند در ساعات اولیه روز که تجمع کمتر بوده به پایگاه های انتقال خون برای اهدا مراجعه نمایند.

حامدی بیان کرد: همه امکانات و تدابیر لازم در این سازمان اندیشیده شده و هیچ نگرانی بابت انتقال بیماری به وسیله خون و فرآورده های خونی وجود ندارد و متقاضیان می توانند از به سایت سازمان انتقال خون استان مراجعه و زمان مشخصی را برای اهدا خون معین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 35 درصدی مصرف خون در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 35 درصدی مصرف خون در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید