اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم بر عملکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی بررسی شد

به گزارش وبلاگ چاپارها، اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم بر عملکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی، در پژوهش بین المللی دکتر رسول اسمعیلی نیسیانی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری با پژوهشگران دانشگاه های صنعتی اصفهان و میلان ایتالیا بررسی شد.

اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم بر عملکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی بررسی شد

به گزارش گروه استان های وبلاگ چاپارها، اسمعیلی نیسیانی به عنوان مشاور این طرح گفت: پوشش های پلیمری به طور گسترده ایی برای کاهش هزینه های خوردگی مورد استفاده قرار می گیرند، اما بدلیل ماهیت ترد این مواد و وجود نقص در ساختار آنها، این دسته از مواد مستعد رشد ترک و در نتیجه کاهش عملکرد ممانعتی خود هستند.

وی اضافه نمود: برای غلبه بر این چالش، مواد خود ترمیم شونده از سال 2001 توجه جامعه علمی بین الملل را در جهت توسعه موادی با عملکرد بهتر، طول عمر بیشتر، هزینه تعمیر و نگهداری کمتر و ضریب اطمینان بالاتر را به خود جلب کرده است.

عضو هیئت علمی گروه مهندسی مواد و پلیمر دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: سرعت رهایش عامل ترمیم از کپسول های شکسته و همچنین سرعت واکنش آن ها عامل کلیدی در عملکرد ترمیم پوشش پس ایجاد شکست است.

بدین منظور در پژوهشی اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم و ویسکوزیته آن بر نحوه عمکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج آن در مجله Progress in Organic Coatings با ضریب تاثیر (IF:5.161) انتشار یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم بر عملکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر ساختار شیمیایی عامل ترمیم بر عملکرد خود ترمیم شوندگی پوشش اپوکسی بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید