افزایش تعداد نمایندگان جمهوری خواه خواستار ابطال انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ چاپارها، تعداد نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا که خواستار ابطال انتخابات چهار ایالت این کشور هستند، به 126 نفر افزایش پیدا کرد.

افزایش تعداد نمایندگان جمهوری خواه خواستار ابطال انتخابات آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چاپارها به نقل از النشره، تعداد نمایندگان جمهوری خواه در کنگره آمریکا از شکایت دادستان تگزاس مبنی بر ابطال نتایج انتخابات چهار ایالت، افزایش یافت.

دادستان کل ایالت تگزاس گفت: قانون اساسی به ما این فرصت را داده که به جای جنگ و درگیری با سلاح، به دادگاه ها مراجعه کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ چاپارها بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ چاپارها بخوانید. (کلیک کنید)

تعداد نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا که خواستار ابطال انتخابات چهار ایالت این کشور هستند، به 126 نفر افزایش پیدا کرد.

همزمان، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که حامیان شکایت تگزاس به دادگاه عالی درباره ابطال نتایج انتخابات در چهار ایالت، قانون اساسی کشور را نقض می نمایند.

یکصد و شش نماینده جمهوری خواه آمریکا حمایت خود را از شکایت ایالت تگزاس به دادگاه عالی در رابطه با ممنوعیت شرکت چهار ایالت در کالج الکترال گفتند.

یکصد و شش نماینده جمهوری خواه از شکایت دادستان تگزاس به دادگاه عالی آمریکا مبنی بر عدم احتساب آراء چهار ایالت این کشور شامل جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین حمایت کردند.

دادگاه عالی آمریکا به چهار ایالت نامبرده دستور داد تا روز پنجشنبه به شکایت ثبت شده از سوی دادستان کل تگزاس که به دنبال ممنوع کردن شرکت چهار ایالت در کالج الکترال بعد از تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات توسط آنهاست، پاسخ دهد

هفده ایالت آمریکا نیز روز چهارشنبه از شکایت ایالت تگزاس به دیوان عالی برای ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند .

بر اساس نتایج تأیید شده از سوی دولت های ایالتی آمریکا، جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در برابر 232 رأی الکترال دونالد ترامپ، برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است .

رسانه های جریان اصلی آمریکا روز شنبه 7 نوامبر (17 آبان) در حالی که شمارش آرا و اختلافات حقوقی درباره فرایند انتخابات در بعضی ایالت های همچنان در جریان بود، جو بایدن را پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کردند .

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش تعداد نمایندگان جمهوری خواه خواستار ابطال انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد نمایندگان جمهوری خواه خواستار ابطال انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید