آنالیز آمار و عملکرد متفاوت دو رقیب احتمالی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش وبلاگ چاپارها، برای آشنایی بیشتر با حریف پرسپولیس در فینال، آماری از دو تیم اولسان هیوندای و ویسل کوبه به دست آورده ایم که می تواند برای مخاطبان جذاب باشد.

آنالیز آمار و عملکرد متفاوت دو رقیب احتمالی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از خبر ورزشی، امروز دو تیم اولسان هیوندای کره جنوبی و ویسل کوبه ژاپن در نیمه نهایی به مصاف هم می فرایند تا تیم برنده حریف پرسپولیس گردد. اولسان برای رسیدن به این مرحله، کار دشواری نداشت و با 7 برد و تنها یک مساوی به نیمه نهایی رسید اما ویسل کوبه پرنوسان ظاهر شد و به سختی به این مرحله رسید. ویسل کوبه با 4 برد و 2 باخت به نیمه نهایی رسید و البته در مرحله یک چهارم به زحمت از سد تیم 10 نفره سوون سامسونگ - آن هم در ضربات پنالتی - گذشت. برای آشنایی بیشتر با حریف پرسپولیس در فینال، آمار خوبی از دو تیم اولسان هیوندای و ویسل کوبه به دست آورده ایم که می تواند برای مخاطبان خبرورزشی و حتی کادر مربیان پرسپولیس جالب باشد.

نتایج کامل نمایندگان ژاپن و کره در لیگ قهرمانان

ویسل کوبه ژاپن

مرحله گروهی

ویسل کوبه صفر - گوانجو اورگراند 2

ویسل کوبه 3 - گوانجو اورگراند یک

ویسل کوبه صفر - سوون سامسونگ 2

ویسل کوبه یک - سوون سامسونگ صفر

مرحله یک هشتم

ویسل کوبه 2 - شانگهای SIPG صفر

مرحله یک چهارم

ویسل کوبه یک (7) - سوون سامسونگ یک (6)

اولسان هیوندای کره

مرحله گروهی

اولسان 2 - پرت گلوری یک

اولسان 2 - پرت گلوری صفر

اولسان 2 - اف سی توکیو یک

اولسان یک - اف سی توکیو یک

اولسان 4 - شانگهای شنهوا یک

اولسان 3 - شانگهای شنهوا یک

مرحله یک هشتم

اولسان 3 - ملبورن ویکتوری صفر

مرحله یک چهارم

اولسان 2 - بیجینگ گوان صفر

موقعیت اولسان هیوندای در لیگ کره جنوبی

تیم اولسان هیوندای در لیگ 12 تیمی کره جنوبی، 22 بازی انجام داد و با کسب 50 امتیاز قهرمان شد. این تیم 15 برد، 5 تساوی و 2 باخت داشت. 45 گل زد و 15 گل خورده. فدراسیون فوتبال کره هر ساله پس از انتها این رقابت ها برای 6 تیم اول یک دوره مسابقه دوره ای تحت عنوان گروه قهرمانی برگزار می نماید و 6 تیم بعدی هم برای گروه سقوط مبارزه خواهند کرد. در گروه قهرمانی، دو تیم جونبوک موتورز و پوهانگ استیلرز هر یک با 12 امتیاز، بالاتر از اولسان هیوندای قرار گرفتند و اولسان به همراه دائجو صاحب 7 امتیاز شدند. سانگژو سانگمو 6 امتیازی شد و گوانجو بدون امتیاز. سوون سامسونگ که در گروه سقوط رقابت می کرد، با پیرزی بر رقبایش در سوپرلیگ ماندنی شد.

اولسان، ناکام در جام حذفی

اولسان هیوندای، در فینال جام حذفی کره ناکام عظیم بود. این تیم در بازی رفت در خانه برابر چونبوک موتورز به تساوی یک- یک دست یافت و در بازی برگشت در زمین حریف 2- یک بازنده شد تا چونبوک قهرمان حذفی گردد.

11 بازیکن ملی پوش و خارجی در ترکیب اولسان

اولسان هیوندای در ترکیب خود 4 بازیکن خارجی و 7 ملی پوش دارد. بهترین بازیکنان خارجی این تیم، جونیور نگرائو برزیلی و بیورن یانسن نروژی هستند. نگرائو در خط حمله و بیت گارام در خط میانی بازی می نمایند. نگرائو در لیگ کره جنوبی با 26 گل، آقای گل شد. یانسن هم در این فصل 10 گل برای اولسان در تمامی رقابت ها به ثمر رسانده است.

موقعیت ویسل کوبه در لیگ ژاپن

ویسل کوبه در لیگ 18 تیمی ژاپن با کسب 36 امتیاز دوازدهم است. این تیم 9 برد، 9 تساوی و 15 باخت دارد. ضمن آنکه 50 گل زده و 58 گل خورده هم دارد. ویسل کوبه هر 5 بازی آخر خود را در لیگ ژاپن باخته. در حالی که سه هفته به انتها لیگ ژاپن باقی مانده، کاوازکی با 76 امتیاز قهرمان زودهنگام شده است.

ویسل کوبه، ناکام در سوپرکاپ و جی لیگ کاپ

ویسل کوبه در فینال سوپرکاپ ژاپن در انتها 120 دقیقه مقابل یوکوهاما مارینوس به تساوی 3-3 رسید اما در ضربات با حساب 3-2 مغلوب یوکوهاما شد تا دوم گردد. در جی لیگ ژاپن و در مرحله یک چهارم، ویسل کوبه با 6 گل برابر کاوازاکی شکست بدی خورد و حذف شد.

9 بازیکن ملی پوش و خارجی در ترکیب ویسل کوبه

ویسل کوبه در ترکیب خود 6 بازیکن خارجی دارد و سه ملی پوش. بهترین بازیکن خارجی ویسل کوبه، آندرس اینیستا است که در خط میانی بازی می نماید و اغلب با حرکات انفجاری اش به همه جای زمین سرکشی می نماید. اینیستا هم بهترین گلزن ویسل کوبه است و هم بهترین پاسور. البته او به خاطر مصدومیت شاید بازی امروز را از دست بدهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آنالیز آمار و عملکرد متفاوت دو رقیب احتمالی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز آمار و عملکرد متفاوت دو رقیب احتمالی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید