جوان مصدوم کرد ایرانی مورد حمایت کنسولگری ایران در اربیل نهاده شد

به گزارش وبلاگ چاپارها، در پی خودسوزی یک جوان کرد ایرانی تبار مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در اربیل عراق؛ هیاتی از سرکنسولگری ایران در این شهر با حضور در بیمارستان از مصدوم عیات کرد.

جوان مصدوم کرد ایرانی مورد حمایت کنسولگری ایران در اربیل نهاده شد

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از ایرنا؛ در همین پیوند سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز تأسف از حادثه پیش آمده در مقابل دفتر سازمان ملل در این شهر که منجر به سوختگی هم وطن ایرانی بهزاد محمودی شد؛ گفت: حمایت کنسولی و پیگیری موضوع را در دستور کار قرار داده است.

بر اساس این بیانیه که در اختیار دفتر ایرنا در بغداد نهاده شد؛ به همین دلیل، کارشناسان کنسولگری با حضور بر بالین مصدوم و تبادل نظر با پزشک معالج آمادگی حمایت کنسولی را برای مداوای نامبرده و ارائه هرگونه یاری و یا انتقال به ایران گفت.

این بیانیه حاکیست؛ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل انتظار دارد وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق ضمن آنالیز موضوع، در مورد اهمال اجرا شده و روشن شدن دلایل حادثه اقدام لازم را به عمل آورده و با مسببین آن برخورد جدی نماید.

همچنین نصرالله رشنودی سرکنسول ایران در اربیل طی تبادل نظری کوتاهی با ایرنا ضمن ابراز تاسف از حادثه پیش آمده و با تاکید بر ضرورت پیگیری و آنالیز بیشتر موضوع مخصوصا با توجه به نوع رخداد؛ گفت: مقدمات انتقال پدر و مادر فرد مصدوم به اربیل برای حضور بر بالین فرزندشان و پیگیریهای بعدی فراهم شده است.

لازم به ذکر است سه شنبه گذشته یک جوان کرد پس از بیان اعتراض و گلایه هایی در حالیکه روی خود بنزین ریخته و سرگرم جرقه زدن به فندک برای خودسوزی بود ، چند دوربین و خبرنگار بدون اینکه واکنش خاصی نشان دهند صرفا به فیلم دریافت و تصویر برداری مشغول شدند هرچند لحظاتی پس از شعله ور شدن این جوان؛ یکی از وبلاگ چاپارها سعی در یاری دیرهنگام داشت.

گفته شده این جوان از سختی شرایط زندگی و محدودیت هایش گلایه داشته و با اعتراض به بی تفاوتی نمایندگی سازمان ملل نسبت به مشکلاتش علیرغم مراجعات مکرر به دفتر این نهاد بین المللی؛ اقدام به خودسوزی نموده است.

نوع این خودسوزی و آنچه که از زبان مسوولان و رسانه های عراقی بی تفاوتی و اقدام هدفمند وبلاگ چاپارها حاضر در صحنه نامیده شد؛ بازخورد منفی در این کشور داشت بطوریکه بعضی اتحادیه های صنفی وبلاگ چاپارها و نیز مقامات محلی اقلیم کردستان خواهان پیگیری موضوع و برخورد قانونی با تیم خبری حاضر در صحنه شدند.

منبع: جام جم آنلاین

به "جوان مصدوم کرد ایرانی مورد حمایت کنسولگری ایران در اربیل نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوان مصدوم کرد ایرانی مورد حمایت کنسولگری ایران در اربیل نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید