زالی: شرایط تهران کماکان شکننده و نگران کننده است

به گزارش وبلاگ چاپارها، تهران (پانا) - رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه بیماری کرونا کماکان در تهران شرایط نامطلوبی دارد، نسبت به پدیده بازگشت و رجعت بیماری در حالیکه بیماری در حال افول است، هشدار داد.

زالی: شرایط تهران کماکان شکننده و نگران کننده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در نشست نقش گروه های داوطلب در کنترل بیماری کرونا با بیان اینکه بیماری کرونا کماکان در تهران شرایط نامطلوبی دارد، گفت: علی رغم اینکه به نظر می رسد نسبت به هفته های قبلی در وضع بهتری هستیم اما امروز 500 بیمار جدید بستری کردیم که از این تعداد 135 بیمار مستقیما در بخش مراقبت ویژه بستری شدند.

وی با بیان اینکه کماکان میزان بستری در استان تهران در 24 ساعت گذشته بالای 4500 بیمار است، گفت: بنابراین کماکان شرایط شکننده و نگران کننده است که نشان می دهد مطلقا نباید شرایط فعلی را به عنوان یک شرایط مطلوب و ثبات یافته تلقی کنیم.

زالی اضافه کرد: در اپیدمی ها یک خطر بسیار مهم وجود دارد که همکاران همه گیرشناسی همواره بر آن تاکید می کنند و همان پدیده ای است که به عنوان پدیده بازگشت یا پدیده رجعت از آن یاد می شود و در حالیکه بیماری در حال افول است، ممکن است مجددا بازگشت سنگین تر و امواج سهمگین تری را تجربه کنیم؛ این اتفاق تلخ را در آنفلوانزا اسپانیایی داشتیم، به همین خاطر باید مراقبت کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زالی: شرایط تهران کماکان شکننده و نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: شرایط تهران کماکان شکننده و نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید