ضدعفونی کننده ای که تا 90 روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت می کند

به گزارش وبلاگ چاپارها، محققان دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ نوعی پوشش ضد میکروب توسعه داده اند که با پاشیده شدن روی سطح، تا 90 روز از آن در برابر انواع باکتری ها و ویروس ها از جمله ویروس کرونا محافظت می کند.

ضدعفونی کننده ای که تا 90 روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ چاپارها به نقل از رویترز، محققان دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ نوعی پوشش ضد میکروب توسعه داده اند که با پاشیده شدن روی سطح، تا 90 روز از آن در برابر انواع باکتری ها و ویروس ها از جمله ویروس کرونا محافظت می کند.

محققان این دانشگاه می گویند: ساخت این پوشش ضد میکروبی که MAP-1 نام دارد، 10 سال طول کشیده و حالا می تواند در سطوحی که توسط عموم مردم لمس می شود اسپری شود.

پوشش ضدمیکروبی مذکور قابلیت استفاده برای انواع سطوح از جمله شیشه ای، فلزی، پلاستیکی، چرمی و پارچه ای را دارد و با اسپری کردن آن در محل هایی مانند دکمه آسانسور و دستگیره ها می توان به میزان قابل توجهی انتقال بیماری های بسیار مسری را کاهش داد.

جوزف کووان، یکی از محققان اصلی این تیم که محصول را تولید کرده توضیح می دهد:سطوحی مانند دکمه آسانسور اغلب لمس می شوند و در عین حال به عنوان یک وسیله بسیار مؤثر در انتقال بیماری ها نقش دارند.

روکشی که بعد از پاشش تشکیل می شود دارای میلیون ها نانوکپسول حاوی ضد عفونی کننده است که در کشتن باکتری ها و ویروس ها حتی پس از خشک شدن پوشش همچنان مؤثر است.

کوان ادامه داد: برخلاف روش های ضدعفونی رایج مانند سفید کننده رقیق شده و الکل، MAP-1 توسط پلیمرهای حساس به گرما، به ریخته شدن قطرات و لمس ها واکنش نشان می دهد. این پوشش گرمای ناشی از لمس کردن و همچنین رطوبت ناشی از ریخته شدن قطرات را تشخیص داده و مواد ضدعفونی کننده بیشتری آزاد می کند.

محققان می گویند که این ماده برای پوست و محیط زیست غیر سمی و بی خطر است.

به دنبال آزمایشات بالینی این پوشش امسال در یک بیمارستان در هنگ کن، یک خانه سالمندان ارائه شده است.

این پوشش در ماه فوریه برای استفاده رسمی و گسترده تصویب شد و ماه آینده به فروشگاه های هنگ کنگ خواهد رسید.

با کمک یک خیریه محلی، این پوشش غیر سمی قبلاً در اطراف خانه های بیش از هزار خانواده کم درآمد در شهر پاشیده شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ضدعفونی کننده ای که تا 90 روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کننده ای که تا 90 روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید