گروه های سنی زیر 70 سال با واکسن داخلی و وارداتی واکسینه می شوند

به گزارش وبلاگ چاپارها، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران، درخصوص چگونگی کم و کیف واکسیناسیون، اضافه کرد: به علت کمبود واکسن که علتش اختلال و انقطاع واردات بود واکسیناسیون حدود دو هفته ای با فاصله روبرو شد، اما خوشبختانه با رسیدن واکسن های وارداتی ادامه پیدا کرد که البته یک اندازه باید تدریجا صورت بگیرد چراکه تعداد واکسن های مورد لزوم و ذخیره شده (لُجستیک) باید به توازن برسد.

گروه های سنی زیر 70 سال با واکسن داخلی و وارداتی واکسینه می شوند

وی با تاکید بر اینکه افرادی که نوبت دوم واکسن شان شده نباید دچار اضطراب شوند، گفت: باتوجه به اینکه خوشبختانه فاصله گذاری برای واکسیناسیون به گونه ای است که می گردد با یک زمان طولانی تر دُز دوم را تجویز کرد به نحوی که منابع علمی برای بعضی واکسن ها حتی تا سه ماه این اجازه را داده اند بنابراین جای نگرانی نیست و افراد بدانند بدون اینکه به چارچوب ایمنی بخشی و کارآیی واکسن آسیب برسد به تدریج که واکسن های مورد لزوم لجستیکش انجام گردد کار را ادامه خواهیم داد.

زالی اضافه نمود: ما در این مرحله از واکسیناسیون در تهران دو هدف اصلی داریم یکی واکسینه کردن نهایی گروه بالای 70 سال که تا به امروز دُز اول را دریافت نموده اند و دوم لکه گیری گروه های فراخوان شده بالای 70 سال که تا به امروز برای دریافت دز اولشان مراجعه ننموده اند.

وی در پاسخ به این سوال که گروه سنی بعدی چه زمانی فراخوان می شوند؟ گفت: قرار بر این است تا زمانی که گروه سنی بالای 70 سال در همه استان های کشور به ثبات مورد لزوم از نظر شاخصه های واکسیناسیون نرسیده اند گروه های بعدی شروع نگردد تا از اضطراب های غیرضروری جلوگیری گردد، طبیعتا گروه سنی بعدی 65 تا 70 سال خواهند بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران در پاسخ به این سوال که واکسن های فراوری داخل در چه مرحله ای هستند و از چه موقع مورد استفاده قرار خواهند گرفت، اضافه نمود: درمجموع 18 واکسن فراوری داخل با منابع درون زا در کشور درحال مطالعه و ساخت است که چند پلتفرم مقدم تر نسبت به بقیه عمل می نمایند. یکی واکسن کووایران برکت است که مرحله سوم آن مدتی است که شروع شده و یکی واکسن پاستور که آن هم همزمان مرحله سومش در کوبا و ایران شروع شده است.

زالی گفت: مجوز واکسن کووایران برکت برای مصرف عمومی به وسیله وزارت بهداشت و کمیته ایمنی واکسیناسیون در هفته گذشته صادر شده و یکی دو روز آینده هم واکسن پاستور مجوز اضطراری خواهد گرفت که البته همه جای جهان واکسن ها در ابتدای امر با مجوز اضطراری انجام خواهد شد و سه واکسن دیگر هم اکثرا در موفقیت مراحل اولیه هستند و ان شاء الله هر سه به مجموعه مدار واکسن های داخلی می پیوندند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام وبلاگ چاپارها دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "گروه های سنی زیر 70 سال با واکسن داخلی و وارداتی واکسینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های سنی زیر 70 سال با واکسن داخلی و وارداتی واکسینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید