افتتاح 4 ایستگاه از خط 6 مترو

به گزارش وبلاگ چاپارها، هفته آینده 4 ایستگاه از بخش میانی خط 6 متروی تهران به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح 4 ایستگاه از خط 6 مترو

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، در هفته پایانی سال 1399 چهار ایستگاه تربیت مدرس، یادگار امام (ره)، شهید اشرفی اصفهانی و شهید ستاری افتتاح خواهد شد تا تغییری محسوس در امر مسافرگیری خط 6 مترو صورت پذیرد. این خط در ایستگاه تربیت مدرس با خط 7 دارای ایستگاه تقاطعی است و به همین لحاظ افتتاح های هفته آینده، شکل دیگری به فرایند مسافرپذیری خطوط 6 و 7 مترو خواهد بخشید.

خط 6 مترو به طول حدود 40 کیلومتر، طولانی ترین خط متروی زیرزمینی تهران به حساب می آید. اهمیت و ضرورت تکمیل و بهره برداری کامل از خط 6 از آن جهت است که این خط از بسیاری از مناطق، میدان های پر رفت و آمد و بیشتر خیابان ها و بزرگراه های مهم شهر تهران عبور نموده و با خطوط 1، 2، 3، 4 و 7 مترو در 6 ایستگاه و همچنین با خطوط دیگری که در برنامه توسعه متروی پایتخت پیش بینی شده است، ایستگاه تقاطعی دارد.

ایستگاه هایی که هفته آینده به بهره برداری می رسند در مناطق 2، 5 و 6 قرار داشته و همگی از تجهیزات ویژه افراد کم توان جسمی و حرکتی به همراه علائم بساوایی برخوردار هستند.

در نتیجه افتتاح این 4 ایستگاه، بخش هایی از معابر شهری همچون بلوار مرزداران، فضای پیرامونی میدان بهنام و ضلع شمالی خیابان پیامبر به قلمرو عمومی شهر باز می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "افتتاح 4 ایستگاه از خط 6 مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 4 ایستگاه از خط 6 مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید