تولید قلب راکتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

به گزارش وبلاگ چاپارها، آزمایشگاه ملی اوک ریج وابسته به وزارت انرژی آمریکا از تولید نمونه اولیه قلب راکتور هسته ای با استفاده از چاپگر سه بعدی خبر داده است.

تولید قلب راکتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

انتظار می رود این قلب راکتور هسته ای در نهایت با استفاده از حسگرهای پیشرفته ای که با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی تولید خواهند شد، تکمیل شود.

وزارت انرژی آمریکا امیدوار است قلب راکتور هسته ای تولیدشده با چاپگر سه بعدی، تا سال 2023 تکمیل شده و آماده بهره برداری شود.

98 راکتور هسته ای در 30 ایالت امریکا مورد استفاده قرار گرفته اند و بدون تولید گازهایی مانند کربن 20 درصد از نیاز این کشور به انرژی را برطرف می کنند. فناوری مورد استفاده در ساخت راکتورهای این نیروگاه ها عمدتاً مربوط به نیم قرن قبل است و تنها یک راکتور هسته ای جدید در 20 سال اخیر در آمریکا ساخته شده است و لذا بخش عمده راکتورهای هسته ای آمریکا ظرف دو دهه آینده از مدار خارج می شوند.

جایگزینی راکتورهای قدیمی هسته ای فرایندی بسیار سخت، پرهزینه و خطرناک است ولی می توان امیدوار بود تولید راکتورهای هسته ای چاپ سه بعدی تا حد زیادی این فرایند را تسهیل و کم خطر کند و انقلابی در صنعت هسته ای ایجاد کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "تولید قلب راکتور هسته ای با چاپگر سه بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید قلب راکتور هسته ای با چاپگر سه بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید