رباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به اطلاع سربازان می رساند

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر ربات های زیادی برای انجام عملیات شناسایی محیطی و کمک کردن به سربازان طراحی شده اند. اما توانایی این ربات ها در کشف تغییرات عمدی ایجاد شده در محیط ناچیز بوده است. این مساله می تواند به قیمت جان سربازان تمام شود.

رباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به اطلاع سربازان می رساند

به عنوان مثال، ربات شناسایی کننده تغییرات محیطی می تواند مواد منفجره کنار جاده ای را بر مبنای تغییرات ناشی از جاسازی آنها تشخیص دهد. این تغییرات توسط چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیست اما رادارهای لیدار با بررسی شرایط محیطی از طریق اسکن سه بعدی و مقایسه اطلاعات به دست آمده با اطلاعات قبلی می توانند تغییرات مشکوک را شناسایی کنند.

ربات مذکور که توسط دانشگاه کالیفرنیا و آزمایشگاه ارتش آمریکا طراحی شده، یک ربات چرخدار و خودران مجهز به حسگرها و رادار لیدار است که با استفاده از اشعه لیزر و اسکن سه بعدی تغییرات محیطی را تشخیص می دهد. این ربات قادر به شناسایی کوچک ترین و جزئی ترین تغییرات در محیط اطراف است و داده های جمع آوری شده به سرعت تحلیل شده و به اطلاع سربازان و نیروهای نظامی می رسد. این ربات سبک و کوچک فعلاً در مرحله آزمایشی است تا نقاط ضعف آن برطرف شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به اطلاع سربازان می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که تغییرات محیطی مشکوک را به اطلاع سربازان می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید