روایت جدید معاون فرمانده ارتش از رویارویی نظامی ایران با داعش در مرزهای غربی

به گزارش وبلاگ چاپارها، معاون فرمانده ارتش جزئیات جدیدی از رویارویی ارتش جمهوری اسلامی ایران با داعش در مرزهای غربی بازگو کرد.

روایت جدید معاون فرمانده ارتش از رویارویی نظامی ایران با داعش در مرزهای غربی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ چاپارها، امیر سرتیپ دوم علیرضا شیخ، معاون تربیت و آموزش ارتش درباره مبارزه ارتش با داعش اظهار کرد: داعش عنصری نامنظم است که با قاعده نمی جنگد ولی دشمن کلاسیک با قاعده می جنگد. برای مثال ما سربازان وقتی با میدان مین برخورد می کنیم قاعدتا این میدان نقشه دارد و با پیدا کردن نقشه می توانیم تمام میدان را خنثی کنیم ولی وقتی فله ای مین ریزی شده و قاعده ای وجود ندارد کار سخت تر می گردد.

وی ادامه داد: داعش جنگجویانی نامنظم بودند که از هیچ قاعده جنگی و هیچ اصول اخلاقی تبعیت نمی کردند و در جنگ بایستی چاقو را با چاقو برید و ما نیز به سبک خودشان با آنها جنگیدیم و در خصوص داعش قاعده مشت آهنین برخورد کردیم و با پتک گردو را شکستیم. سبک داعش جنگ نامنظم و ایجاد رعب و وحشت بود که بر خلاف قاعده بازی بود. در جریان نزدیک شدن داعش به مرزهای غربی ما، نیروی زمینی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با آتش توپخانه و بمب افکن های نیروی هوایی، بلایی بر سر آنها آورد که کل منطقه را ترک کردند و به فاصله یک استان از مرزهای ما فاصله گرفتند. چون داعش توپخانه و جنگنده و هواپیما ندارد و به طور نامنظم و بی قاعده می جنگد و لذا بایستی با پتک گردو را می شکستیم.

معاون آموزش ارتش در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه چرا اقدامات گسترده ارتش در مقابله با داعش تا به امروز رسانه ای نشده است گفت: ارتش نهادی ماموریت محور است و در حادثه خود را نشان می دهد؛ ارتش باید ماموریت های ذاتی خود را بدون هیاهو انجام دهد و نقش تعریف شده و مورد انتظار خود را به گاه حادثه نمایش دهد.

وی اضافه نمود: شاهد مثال عرض بنده ایفای نقش ارتش در سال اول دفاع مقدس است، در سال اول فقط ارتش با همین تجهیزات و نیروهای آموزش ندیده مردمی در مقابل ارتش تا دندان مسلح صدام ایستاد و توانست در مقابل یورش لشکرهای عراق بایستد و حرکت آنها را متوقف و به اصطلاح عمل تثبیت یورش را انجام دهد، البته با گذر زمان، تاریخ این ها را تعیین خواهد نمود ما قاعده ای داریم که برای انجام ماموریت نباید تبلیغ کرد مورخان و وجدان بیدار تاریخ نحوه انجام وظیفه را ثبت خواهند کرد. زیرا با ایمان به اینکه این تجربیات باید برای نسل آینده ثبت گردد معتقدیم که اگر نسل آینده تاریخ را مطالعه نکند اجبارا باید آن را تکرار کند و این تکرار هزینه دارد . با این نگاه تبلیغ را محور قرار نمی دهیم.

4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "روایت جدید معاون فرمانده ارتش از رویارویی نظامی ایران با داعش در مرزهای غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جدید معاون فرمانده ارتش از رویارویی نظامی ایران با داعش در مرزهای غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید