رونمایی از موشک قاره پیما کره شمالی ترامپ را خشمگین کرد

به گزارش وبلاگ چاپارها، فارس نوشت: یک فرد آگاه در کاخ سفید گفت، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدن گزارش رونمایی کره شمالی از موشک بالستیک قاره پیمای جدید بسیار خشمگین شده است.

رونمایی از موشک قاره پیما کره شمالی ترامپ را خشمگین کرد

گفته می گردد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از دیدن تصاویر مربوط به رژه نظامی روز شنبه در کره شمالی بسیار خشمگین شده است.

به نوشته روزنامه سان، یک فرد آگاه به پایگاه وکس گفته است که ترامپ پس از مشاهده رونمایی از موشک بالستیک قاره پیمای پیونگ یانگ گفت، واقعاً از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نا امید شده است.

این فرد اضافه کرد ترامپ پس از مشاهده این گزارش نگرانی خود از این موشک های بالستیک را با چند تن از مقامات کاخ سفید در میان گذاشت.

کره شمالی در رژه عظیم نظامی خود که شنبه بعد از ظهر به وقت تهران برگزار گشت، یک نوع موشک بالستیک قاره پیمای جدید متحرک به نمایش گذاشت که به گفته کارشناسان عظیم تر از نمونه های قبلی است.

ارتش کره شمالی در این رژه چهار فروند از این موشک قاره پیمای جدید را در حالی به نمایش گذاشت که بیشتر دولت این کشور نیز به وجود آن اشاره نموده بود. این موشک ها در رژه دیروز سوار بر خودروی حامل موشک 11- اکسل به نمایش گذاشته شدند.

موشک قاره پیمای جدید عظیمتر از موشک هواسونگ-15 است که نوامبر سال 2017 آزمایش شد. آزمایش آن موشک در آن برهه موجب اظهار نظر کارشناسان مبنی بر توان رسیدن آن به قاره آمریکا شد.

کیم و ترامپ تا کنون سه بار با یکدیگر ملاقات داشته اند تا در ازای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، تحریم ها علیه کره شمالی لغو شوند اما این ملاقاتها هیچ نتیجه ای نداشته اند.

ترامپ وعده داده در صورت انتخاب مجددش به سرعت با کره شمالی به توافق برسد. این در حالی است که کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ماه گذشته گفته است، چهارمین ملاقات میان کیم و ترامپ غیرضروری و بی فایده است.

از طرفی برایان مک کئون مشاور امور خارجه جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، او در صورت دستیابی به پیروزی آمادگی دارد با کیم ملاقات کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "رونمایی از موشک قاره پیما کره شمالی ترامپ را خشمگین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از موشک قاره پیما کره شمالی ترامپ را خشمگین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید