ترامپ: تلفات کرونا در آمریکا حداقل 60 هزار نفر خواهد بود، پنس: منحنی ابتلا به کرونا پایین است، پامپئو: منشأ دقیق ویروس معلوم نیست

به گزارش وبلاگ چاپارها، رئیس جمهور آمریکا تخمین زد که تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده در مجموع به 60 تا 65 هزار نفر برسد.

ترامپ: تلفات کرونا در آمریکا حداقل 60 هزار نفر خواهد بود، پنس: منحنی ابتلا به کرونا پایین است، پامپئو: منشأ دقیق ویروس معلوم نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چاپارها به نقل از اسکای نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز به وقت تهران در نشست خبری روزانه خود درباره شیوع ویروس کرونا گفت که انتظار می رود تعداد تلفات این ویروس در ایالات متحده به بین 60 تا 65 نفر برسد.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد تست های کرونا به بازگشایی اقتصادی کشور کمک می کند، ابراز اطمینان کرد که برخی ایالت ها طی هفته های آینده پیروز به بازگشایی خواهند شد.

دونالد ترامپ همچنین تاکید کرد که دولت وی در راستای طرح مقابله با کرونا قصد دارد 19 میلیارد دلار را برای کمک به کشاورزان اختصاص دهد.

مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا نیز در کنفرانس خبری روز جمعه کاخ سفید مدعی شد که بر اساس جدیدترین آمارها، منحنی ابتلا به کرونا در ایالت های غربی صاف و پایین است و در مناطق دیگر نیز تعداد مراجعات کمتری به بیمارستان ها ثبت شده است.

همزمان، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: می دانیم منشأ ویروس کرونا در شهر ووهان چین است، اما از محل دقیق آن اطلاعی نداریم و باید متخصصان در این زمینه تحقیق کنند.

وی گفت: چین به دنبال شیووع ویروس کرونا تلاش کرد خود را مبرا کند و آمریکا را به نوعی مقصر جلوه دهد، اما من و ترامپ مانع آن شدیم.

طبق آخرین آمار اعلام شده وزارت بهداشت آمریکا، تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 37 هزار و تعداد مبتلایان نیز به 700 هزار نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ: تلفات کرونا در آمریکا حداقل 60 هزار نفر خواهد بود، پنس: منحنی ابتلا به کرونا پایین است، پامپئو: منشأ دقیق ویروس معلوم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تلفات کرونا در آمریکا حداقل 60 هزار نفر خواهد بود، پنس: منحنی ابتلا به کرونا پایین است، پامپئو: منشأ دقیق ویروس معلوم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید