شهرداری تهران درحوزه افزایش ظرفیت های گردشگری مسئولیت اجتماعی دارد

به گزارش وبلاگ چاپارها، تهران (پانا) - نائب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین کاستی های شهر تهران که ما ایرانیان از آن به عنوان ام القری جهان اسلام یاد می کنیم فقدان ظرفیت های مکفی گردشگری به ویژه کمبود شدید مراکز اقامتی در مقیاس استانداردهای جهانی است گفت:این مسئولیت در عین حال که متوجه وزارتخانه متبوع است اما شهرداری تهران نیز در این حوزه دارای مسئولیت اجتماعی است.

شهرداری تهران درحوزه افزایش ظرفیت های گردشگری مسئولیت اجتماعی دارد

سید حسن رسولی در جریان بررسی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انعقاد قرارداد پروژه های هتل کوهستان و هتل تاو به روش مشارکت واقع در شهرداری منطقه 2 در جایگاه موافق گفت: یکی از مهمترین کاستی های شهر تهران که ما ایرانیان از آن به عنوان ام القری جهان اسلام یاد می کنیم فقدان ظرفیت های مکفی گردشگری به ویژه کمبود شدید مراکز اقامتی در مقیاس استانداردهای جهانی است. این مسئولیت در عین حال که متوجه وزارتخانه متبوع است اما شهرداری تهران نیز در این حوزه دارای مسئولیت اجتماعی است.

رسولی اضافه نمود: اعضای شورای شهر در برنامه ای که در دوره پنجم تقدیم مردم کردند، تبدیل کلانشهر تهران به شهرجهانی را وعده دادند. از اعضا اعلام کردند که این موضوع با سند جامع سرمایه گذاری مغایرت دارد. آنچه شهردار تهران از ما خواسته است مطابق بند یک ماده 14 سند جامع سرمایه گذاری عبارت از این است که چون پیش بینی می شود حجم این قرارداد مشارکتی بالاتر از حد نصابی است که قبلا شورا تصویب کرده است می خواهد از صحن شورا اجازه بگیرد تا فراتر از سقف معاملاتی فرآیند مذاکره با سرمایه گذار، رسیدن به توافقنامه و انعقاد قرارداد مالی و حقوقی را آغاز کنند. شهردار هیچ چیز دیگری از شورا نخواسته است. هیچ کدام از بندهایی اعلام شده آقای اعطا از قبیل بند 18 یا ضوابط حاکم بر ساخت و ساز شهری از جمله بندمرتبه سازی که از اختیارات شورا نیست و از اختیارات محض شورای عالی معماری و شهرسازی است با این مصوبه نقض نمی شود.

وی ادامه داد: شهرداری و مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری به کنندگی از مجموعه ما می خواهد با سرمایه گذار مذاکره کند. کسی که سرمایه دار کاملا مجهز به دانش و اطلاعات مکفی در این حوزه است. طرف اول که شهرداری است که می خواهد با طرف دوم که سرمایه گذار است مذاکرات اولیه داشته باشد. اولین مجوز هم این است که اجازه دهیم که فراتر از سقف مصوب شورا مذاکره کند.

رسولی گفت: به شهرداری تهران و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی اجازه داده می شود با رعایت کلیه ضوابط و مقررات به این معنی که هیچ کدام از مقررات حوزه معماری و شهرسازی نظیر طرح جامع، طرح تفصیلی و مصوبه لغو برج باغ ها اینجا مورد غفلت قرار نمی گیرد و مجوزهای لازم از مراجع ذیربط اخذ خواهد شد. سرمایه گذار پیوست های مطالعاتی را زمانی باید ارائه دهد که می خواهد از شهرداری منطقه مجوز بگیرد. در فضای راکد موجود در اقتصاد مدیریت شهری که کمتر در جلب سرمایه گذاری توفیق داشتیم قرار است مجوزی ارائه شود تا مذاکره با سرمایه گذار آغاز شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شهرداری تهران درحوزه افزایش ظرفیت های گردشگری مسئولیت اجتماعی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران درحوزه افزایش ظرفیت های گردشگری مسئولیت اجتماعی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید