لیمو ترش یخ زده؛ شفابخش خانگی

به گزارش وبلاگ چاپارها، استفاده از لیمو به صورت منجمد روشی بهینه برای دریافت خواص آن و مقابله با 22 عامل سرطان زاست.

لیمو ترش یخ زده؛ شفابخش خانگی

لیمو قوی ترین منبع اسید اسکوربیک در میان میوه هاست. از خواص مفید مرکبات در درمان سرماخوردگی و بعلاوه افزایش قدرت دفاعی بدن استفاده می گردد.

بعضی پژوهش های علمی مهم در انگلستان و بر اساس گزارش های منتشر شده در fitfoodhouse.net وجود حدود 22 عامل ضد سرطانی را در لیمو ثابت نموده است. علاوه بر نقش چشمگیر لیمو ترش در تقویت سیستم ایمنی این خوراکی طبیعی خواص بی تعداد دیگری درتسکین التهابات بدن، جلوگیری از استرس و اضطراب، یاری به مقاومت در برابر فشارهای روانی، کاهش ریسک ابتلا به سکته و جلوگیری از ابتلا و تشدید آسم دارد.

افزایش ارزش غذایی لیمو ترش یخ زده

همان طور که می دانیم بعضی مواد غذایی به صورت منجمد یا کنسرو شده و حتی خشک شده خواص بیشتری نسبت به شکل تازه شان دارند و مصرف بعضی میوه ها به صورت خشک به جای شکل تازه آن (مانند کشمش به جای انگور) به علت تغییر در ارزش غذایی و مواد مغذی بایکدیگر تفاوت دارند که یکی از مهم ترین آن ها لیموترش است .

نکته جالب این است که خواص درمانی لیموترش پس از انجماد 10برابر افزایش می یابد. فلاونوئیدهای موجود در لیموی فریزشده منبع دفاعی قدرتمندی برای بدن محسوب می گردد. بعلاوه لیموی یخ زده سه برابر بیشتر حاوی ویتامین های ای، آ و بی است.

میوه منحصر بفرد

لیموترش سرشار از ویتامین ث روی، پتاسیم، منیزیم و کلسیم می باشد وجزو آن دسته مرکباتی است که همه بخش هایش قابل استفاده است. اغلب افراد لیمو را بدون پوست استفاده می نمایند و در حالی که پوست این میوه که سرشار از خواص پنهان است دور ریخته می گردد در حالی که استفاده از پوست لیمو برای مقابله با غده های سرطانی و تنظیم سطح کلسترول بدن بسیار قدرتمند عمل می نماید.استفاده از پوست لیمو به اسم یکی از روش های گیاهی و طبیعی برای درمان عفونت ها پیشنهاد می گردد و برای درمان انگل و میکروب های قوی می تواند استفاده گردد.

احیای سیستم های بدن

لیمو منجمد را می توانید برای چند ماه در فریزر نگهداری کنید و اگر این مخلوط را به یک لیوان آب تمیز اضافه کنید و قبل از صبحانه بنوشید، به احیای بسیاری از سیستم های بدنتان یاری می کنید.خواص بی تعداد این نوع استفاده به این علت است که آب میوه پس از ذوب شدن سریع تر به وسیله بدن جذب می گردد. فرایند شوک انجماد به خلاص شدن از شر مواد مضری که درفرآوری با مواد شیمیایی می توانند وارد پوست شوند ، یاری می نماید.به گفته پزشکان ، فواید لیموی منجمد با استفاده منظم از آن افزایش می یابد. برای مشاهده تأثیر لیمو ، باید روزانه 70 - 75 گرم از آن را مصرف کنید.مشاهده فواید لیموی منجمد روی سرطان و رادیکال های آزاد در صورت استفاده منظم از آن امکان پذیر است. علاوه بر این ، ویتامین C و E در ترکیب با فلاونوئیدها از متاستاز جلوگیری می نماید. البته باید توجه داشت استفاده از لیمو منجمد در درمان سرطان ، باید همزمان با درمان اصلی باشد. استفاده منظم از لیمو به کاهش خطر ابتلا به تومورهای سرطانی یاری می نماید ، اما قادر به از بین بردن کامل آن ها نیست.

منبع: همگردی

به "لیمو ترش یخ زده؛ شفابخش خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیمو ترش یخ زده؛ شفابخش خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید