سفر به 7 منطقه ممنوعه

به گزارش وبلاگ چاپارها، بازدید از نقاط ناشناخته و مرموز در گوشه و کنار جهان، یکی از کارهای مورد علاقه گردشگران ماجراجویی است که برای تجربه ترس و وحشت قدم به این مکان ها می گذارند. افراد با دل و جرأتی که دوست دارند در طول سفر، حادثه های جدیدی را تجربه نمایند. با این وجود، درهای ورودی برخی از این مکان ها، به خاطر اتفاق های دلهره آوری که در آنجا اتفاق افتاده به روی گردشگران بسته است و به هیچ گردشگری توصیه نمی گردد که از نزدیک از این منطقه ها بازدید کند یا به تنهایی قدم به داخل آنها بگذارد.

سفر به 7 منطقه ممنوعه

سفر به 7 منطقه ممنوعه

بازدید از نقاط ناشناخته و مرموز در گوشه و کنار دنیا، یکی از کارهای مورد علاقه گردشگران ماجراجویی است که برای تجربه ترس و وحشت قدم به این مکان ها می گذارند. افراد با دل و جرأتی که دوست دارند در طول سفر، حادثه های جدیدی را تجربه نمایند. با این وجود، درهای ورودی برخی از این مکان ها، به خاطر اتفاق های دلهره آوری که در آنجا اتفاق افتاده به روی گردشگران بسته است و به هیچ گردشگری توصیه نمی گردد که از نزدیک از این منطقه ها بازدید کند یا به تنهایی قدم به داخل آنها بگذارد.

جنگل تاریک

جنگل آئوکیگاهارا یکی از وحشتناک ترین منطقه ها ژاپن به شمار می رود؛ جایی که به اعتقاد مردم این کشور روح های سرگردان در میان شاخ و برگ درختان این جنگل پرسه می زنند و از مرگ می گویند. هرچند وزش باد و پیچیدن آن در میان شاخ و برگ درختان این جنگل باعث به وجود آمدن چنین صدای مخوفی می گردد اما سابقه این مکان رعب آور باعث شده خیلی ها از تنها ماندن در جنگل آئوکیگاهارا هراس داشته باشند.

آئوکیگاهارا که بین محلی ها با نام جنگل تاریک هم شناخته می گردد و در کوهستان فوجی قرار گرفته و همه جای آن از درخت های انبوه انباشته شده است. نکته عجیب اینجاست که خیلی ها معتقدند این جنگل، بهترین مکان برای مردن است! تعداد زیاد خودکشی های انجام گرفته در این جنگل هم به این شایعات دامن زده و این طور به نظر می رسد که شاخ و برگ درختان، افرادی را که در این جنگل تنها می مانند به مرگ دعوت می نماید. به طوری که فقط در سال 2002، 78 جسد از میان شاخ و برگ های جنگل مرگ پایین کشیده شدند. نکته جالب اینجاست که اگر کسی قدم به این جنگل تاریک بگذارد، از همان ابتدا در گوشه و کنار آن با تابلوهایی روبه رو می گردد که روی آنها جمله هایی مثل لطفا در تصمیم خود تجدیدنظر کنید. یا قبل از اینکه تصمیم به ‹خود‹کشی بگیرید با پلیس مشورت کنید. نوشته شده است!

---

باغ های سمی

پادوآ یکی از معروف ترین فضاهای سبز کشور ایتالیاست که به خاطر گیاهان دارویی و سمی ای که از قرن پانزدهم در آن پرورش داده ‹می‹گردد معروف ‹شده. در گذشته بسیاری از بازدیدنماینده هایی که با این گیاهان سمی آشنایی نداشتند بر اثر تماس اشتباهی یا عمدی، دچار مسمویت های شدید می شدند و حتی در برخی موارد جانشان هم به خطر می افتاد. به همین خاطر، با وجود زیبایی های زیاد این باغ، در آن به روی گردشگران بسته شده است. به جز پادوآ، باغ دیگری به نام آلنویک هم در انگلیس وجود دارد که به تازگی مجوز کشت گیاهان سمی و دارویی با اهداف معین را به دست آورده؛ به همین علت افراد عادی اجازه ورود به این ‹باغ را ندارند.

---

گورستان سنت لوئیس

گورستان سنت لوئیس یکی از مکان های ترسناکی است که نامش در لیست مکان های ممنوعه برای سفر ثبت شده. سنت لوئیس، نام یکی از سه گورستان کاتولیک ها در نیواورلئان لوئیزیاناست. از آنجا که آب های زیرزمینی زیادی از این منطقه عبور می نمایند، مسوولان گورستان تصمیم گرفتند قبرهای آن را در بالای زمین بسازند؛ برای همین هر سه گورستان روی سرداب های زیرزمینی بنا شده اند. بیشتر قسمت های این گورستان در قرن هجدهم و نوزدهم ساخته شده و در نتیجه از رنگ و روی قبرها پیداست که سال های زیادی از زمان دفن اجساد در آنها می گذرد. افرادی که به این منطقه سفر می نمایند اجازه ندارند این گورستان را به تنهایی ببینند؛ چون فضای آن طوری است که بدون استثنا بیشتر افرادی که به تنهایی به آن قدم گذاشته اند، با وحشت و دلهره زیادی روبه رو شده اند؛ آن قدر که برخی ها به فکر خودکشی هم افتاده اند.

---

محوطه مری کینگ

از سال ها پیش، محوطه زیرزمینی مری کینگ در شهر قدیمی ادینبورگ اسکاتلند به عنوان یکی از اسرارآمیزترین و ترسناک ترین مکان ها شناخته می گردد. از سال 1645 زندگی در این محوطه زیرزمینی، برای همواره از بین رفت. آنهایی که در این منطقه زندگی می کردند به بیماری طاعون دچار شدند. مسوولان شهر هم تصمیم گرفتند این جایگاه زیرزمینی را بر سر ساکنان آن خراب نمایند تا افرادی که دچار طاعون شده اند همان جا بمیرند. با این حال پزشکان زیادی برای مداوای طاعون زده ها داوطلب شدند.

آنها لباس های مخصوصی می پوشیدند تا گرفتار این بیماری مهلک نشوند. شاید به همین علت است که نام خیابان بخشش را به جایی که مری کینگ در آنجا واقع شده داده اند. با اینکه تصمیم مسوولان شهر برای خراب کردن این محوطه با موافقت روبه رو نشد، اما بیشتر ساکنان طاعون زده این منطقه به خاطر بیماری جانشان را از دست دادند.

از همان زمان، خیلی ها درمورد دیده شدن روح سرگردان افرادی که در مری کینگ مرده بودند، صحبت می‹کردند. با گذشت سال ها هنوز هم گفته می گردد که در این مکان رعب آور روح دختربچه ای به نام آنی بارها و بارها دیده شده است. آنهایی که مدعی اند آنی را دیده اند می گویند که او همواره به خاطر گم کردن عروسکش با چهره ای گریان دیده شده است! برای همین گردشگران پردل و جرأتی که به صورت گروهی به مری کینگ می آیند به عنوان هدیه، برای آنی عروسک می آورند و یک اتاق پر از عروسک در این محوطه به چشم می خورد.

---

قصر ماشیکول

قصر ماشیکول فرانسه در فاصله سال های 1404 تا 1440 محل زندگی جیل دو رایس شوالیه بریتون بود. او به خاطر جنایت های زیادی که انجام داده بود به معروفیت رسیده بود. در واقع رایس یکی از معروف ترین قاتلان سریالی بچه ها خردسال در قرن پانزدهم بود. جیل دو رایس در تمام این سال ها قربانیانش را در قصر ماشیکول یعنی جایی که در آن زندگی می کرد به کام مرگ می کشاند. رایس در 26 اکتبر 1440 در شهر نانت به دار آویخته شد و از آن زمان به بعد، اقامتگاه او به یکی از مخوف ترین نقاط دنیا تبدیل شد.

گفته می گردد این شوالیه قاتل بعد از کشتن قربانی های کم سن وسالش جنازه ‹بیشتر آنها را در دیوارهای قصرش مخفی می کرد. نکته عجیب اینجاست که بعدها که این مکان ها مورد جست وجو قرار گرفتند، برخی از جسدها به علت فرسودگی ساختمان از در و دیوار بیرون زدند. به خاطر همین سفر به این منطقه از فرانسه و بازدید از قصر ماشیکول به تنهایی امکان پذیر نیست و افراد علاقه مند باید با یک گروه گردشگری همراه شوند.

---

معدن آسبستوس

معدن آسبستوس یکی از معادن شش گانه طبیعی پنبه نسوز در کاناداست. این ماده مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما دارد و به سادگی آتش نمی گیرد و این تنها خاصیت خوب آن است اما از طرفی چنانچه فردی مدام در مجاورت پنبه نسوز قرار بگیرد و از هوای اطراف آن تنفس کند، نه تنها احتمال ابتلا به بیماری سرطان در او زیاد می گردد بلکه ممکن است به بیماری های دیگری هم دچار گردد. استخراج این ماده به حدی خطرناک است که اتحادیه اروپا بهره‹برداری از آن را در سراسر اروپا ممنوع نموده. این در حالی است که کارگران معادن پشم شیشه منطقه تتفورد در کانادا همچنان در حال فعالیت هستند و از همه مهم تر اینکه در بخش های مسکونی اطراف معدن، خانواده های بسیاری در کنار نخاله های پنبه نسوز زندگی می نمایند.

با این حال طبعیت زیبا و بکر اطراف معدن، گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند؛ افرادی که از خطرناک بودن پنبه نسوز بی خبرند و از سر کنجکاوی به داخل معدن هم سرک می کشند. به همین خاطر سفر به این منطقه هم ممنوع اعلام شده مگر در موارد خاص و با رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن ماسک اکسیژن برای تنفس هوای عاری از پشم شیشه.

---

پل های خودکشی

پل طلایی سانفرانسیسکو هم یکی از مکان هایی است که بازدید از آن به هیچ گردشگری توصیه نمی گردد. این پل بین مردم منطقه با نام پل خودکشی شناخته می گردد. چرا که افراد زیادی در طول سال برای خودکشی به آنجا می فرایند و با پریدن به درون رودخانه زیر پل به زندگی شان انتها می دهند!

طبق آخرین آمارها تا به حال 1200 نفر روی پل سانفرانسیسکو دست به خودکشی زده اند. داستان های عجیب شنیده شده درباره این پل، باعث شد که اریک استیل مستندساز معروف انگلیسی در سال 2005 به مدت چند ماه از تمام اتفاقاتی که روی پل می افتاد فیلمبرداری کند. نتیجه این کار باورکردنی نبود چرا که در مستند، فیلم خودکشی 23 نفر ضبط شده بود. این مستند جنجالی همان سال، با نام پل منتشر شد و توجه بسیاری از گردشگران را به این منطقه جلب کرد.

به جز این، پل یادبود جورج واشنگتن در سیاتل هم به عنوان دومین پل مرگبار آمریکا، بازدیدنماینده های زیادی را به این منطقه می کشاند. در جمهوری چک و شهر پراگ هم پلی به نام نوسل وجود دارد که به خاطر خودکشی های زیاد افراد ناامید، معروف شده است. آمار خودکشی های روی این پل در دهه 90 آن قدر زیاد شده بود که بالاخره در سال 1997 میله هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن افراد گردد. پل هارنسی لین در لندن هم یکی از دیگر پل های مرگبار دنیا است که هر سال افراد زیادی برای اینکه خودشان را به آغوش مرگ بسپارند روی این پل قدم می گذارند.

منبع:بهترین ها

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت : hasantaleb

منبع: راسخون

به "سفر به 7 منطقه ممنوعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به 7 منطقه ممنوعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید