آبشار نیاگارا ؛ هنرنمایی شگفت انگیز طبیعت

به گزارش وبلاگ چاپارها، بدون اغراق می توان گفت که زیبا ترین و معروف ترین آبشار دنیا، در مرز میان کانادا و آمریکا قرار گرفته. آبشار نیاگارا ، یکی از شگفتی هایی است که زمین و طبیعت به دنیایان پیشکش نموده است. شاید بتوان گفت تعداد کسانی که این آبشار زیبا را نمی شناسند و یا تا به حال نام آن را نشنیده اند، انگشت شمار است. آبشار نیاگارا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در آمریکا و کانادا است که هر بیننده ای در برابر شکوه، عظمت و زیبایی آن متعجب خواهد ماند.

آبشار نیاگارا ؛ هنرنمایی شگفت انگیز طبیعت

اگر بخواهیم از میان جاذبه های طبیعی دنیا، زیباترین و حیرت آورترین آن ها را نام ببریم، بدون شک آبشارها بهترین گزینه هستند. آبشارها، از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی در دنیاند که هم از منظر زیبایی بصری و محیط سرسبزی که در اطرافش پدید می آید و هم از دریچه شگفتی و عظمت خلقت دارای اهمیت اند. کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که چندین آبشار بزرگ و کوچک را در دل خودشان جای داده و هر یک از آن ها، چشم انداز ای دیدنی و چشم نواز را پیش روی گردشگران قرار می دهند.

اگر دوست دارید درباره این آبشار بزرگ و مرتفع و ویژگی های آن بیشتر بدانید، در ادامه با وبلاگ چاپارها همراه باشید:

آبشار نیاگارا کجاست؟

آبشار نیاگارا

نیاگارا، نام آبشار بزرگ و معروفی است که در مرز میان کانادا و آمریکا پدید آمده است که این دو کشور از داشتن چنین آبشار زیبا و شگفت آوری به خود می بالند.

نیاگارا یک آبشار معمولی نیست و از تجمیع سه آبشار بزرگ و کوچک به وجود آمده است. نیاگارا، حاصل پیوند و اتصال آبشارهایی است که به ترتیب از بزرگ به کوچک به نام های آبشار نعل اسبی، آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس مشهور هستند.

بخش بیشتر آبشار نعل اسبی (آبشار اصلی)، در بخش کانادایی و جنوب شرقی اونتاریوی کانادا قرار گرفته است. این آبشار از نظر اندازه جریان، حجم آب و بعلاوه ارتفاع، بزرگترین و پرقدرت ترین آبشار در میان آبشارهای بخش آمریکای شمالی است. آبشار نعل اسبی 53 متر ارتفاع و چیزی در حدود 790 متر پهنا یا عرض دارد. در فصول پر باران و زمانی که بارش زیاد است، حجم آبی که از آبشار سرازیر می گردد، به 5700 متر مکعب نیز می رسد.

آبشار نیاگارا از روی رودی به نام گوت عبور می نماید و در نهایت به دریاچه ایری و اونتاریو می ریزد. این آبشار دیدنی و معروف، با تصویر خیره نماینده و بلندی بی مثالش، از میان همه آبشارهای دیدنی دنیا برگزیده شده است.

ویژگی های خاص نیاگارا؛ از رنگ سبز آبشار تا فراوری الکتریسیته

آبشار نیاگارا

همانطور که پیش از این گفته شد، حجم و سرعت آب سرازیر شده از آبشار دیدنی نیاراگا، بسیار زیاد است و در فصل های پرباران بیشتر هم می گردد. در نتیجه این حجم و سرعت، در هر دقیقه حدود 60 تن خاک و نمک با آب ترکیب و مخلوط می شوند. مخلوط مقادیر زیادی خاک، نمک و آب، آن هم در مدت زمان بسیار کوتاه، عاملی است که رنگ سبز آبشار را پدید می آورد و زیبایی آن را چندبرابر می نماید.

از دیگر ویژگی منحصر به فرد و خاص این جاذبه دیدنی، می توان به فراوری الکتریسیته و برق آبی اشاره نمود. به علت حجم بسیار بالا و فشار زیاد آبی که از این آبشار کانادایی-آمریکایی سرازیر می گردد، توانسته اند از آن به عنوان منبع برق آبی استفاده نمایند. این هوشمندی در استفاده بهینه از موهبات الهی، باعث شده است که با استفاده از این برق، حجم چشمگیر و قابل توجهی از الکتریسیته مصرفی شهر اونتاریو را تامین نمایند.

این ویژگی ها، به علاوه زیبایی خیره نماینده و دیدنیی آبشار، موجب می گردد که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران و طبیعت گردان، از گوشه و کنار دنیا برای دیدن آبشار نیاگارا به این منطقه خاص سفر نمایند.

در بازدید از آبشار زیبای نیاگارا، به چه تفریحاتی می توانیم مشغول شویم؟

تنها دیدنی این آبشار بی نظیر و گوش سپردن به صدای آب خروشان و پرندگانی که در محیط پرواز می نمایند، کافیست تا این منطقه، از مهم ترین منطقه ها گردشگری در مرز میان کانادا و آمریکا به شمار رود. اما امکان تفریحات خاص و مجذوب کننده زیادی هم در محوطه آبشار وجود دارد، که شاید بعضی از آن ها را در هیچ کجای دیگر نتوانید تجربه کنید. در ادامه با تعدادی از این تفریحات آشنا می شویم:

پیاده روی در زیر آبشار

پیاده روی در زیر آبشار

یکی از مجذوب کننده ترین و پرطرفدارترین تفریحاتی که در طول سفر به این آبشار وجود دارد، پیاده روی در محیط آبشار است. برای این کار، گردشگران می توانند از طریق قایق های موجود در آنجا، به میانه آبشار بروند. برای آن که گردشگر ها در هنگام قدم زدن زیر آبشار خیس نشوند، لباس های ضدآب و پوشش های پلاستیکی خاصی وجود دارد که می توانند آن ها را به تن نمایند. پس از آنکه گردشگران به میانه آبشار رسیدند، اجازه دارند که در زیر این آبشار شگفت آور قدم بزنند و یکی از عجیب ترین تجربه های زندگیشان را کسب نمایند.

قایق سواری؛ سفر به دور آبشار

قایق سواری

قایق سواری از جمله تفریحاتی است که در عین سادگی، بسیار هیجان انگیز است. از آنجایی که دیدنی همه قسمت های این آبشار بزرگ و وسیع کار دشواری است، گردشگران سوار بر قایق به گشت زنی در محیط آبشار می پردازند.

شنا؛ در آغوش نیاگارا

شنا در آبشار نیاگارا

در بعضی از قسمت های زیرین آبشار که آب جمع می گردد، امکان شنا و آب تنی وجود دارد. شنا و آب تنی، در محلی که شگفت انگیزترین آبشار دنیا وجود دارد، تجربه ای است که برای همواره در ذهنتان ماندگار می گردد. از قلم نیاندازید که برای شنا در این محل، حتما باید به اسکله و منطقه ها حفاظت شده بروید.

هلیکوپترسواری؛ دیدنی نیاگارا از بالا

هلیکوپتر سواری

شاید بتوان گفت متفاوت ترین تجربه ای که هر فرد در طول زندگی اش می تواند بدست بیاورد، سوار شدن بر هلیکوپتر و پرواز است. حال تصور کنید این پرواز مهیج بر فراز آبشار نیاگارا انجام گردد! این اتفاق بیشتر شبیه یک رویاست تا واقعیت. پرواز با هلیکوپتر بر بالای آبشار از تفریحاتی است که در حدود نیم قرن سابقه دارد و نمایی عمودی و کلی را از آبشار زیبای نیاگارا به گردشگران نشان می دهد.

پدیده رنگین کمان؛ واقعیت یا رویا؟

رنگین کمان

از بهترین مناظری که می توانید در سفر به این منطقه ببینید، پدیده رنگین کمان است. به علت فراوان بود قطرات آب معلق در هوا و برخورد نور خوشید به آن ها، بلندترین رنگین کمان بر روی آبشار تشکیل می گردد. گردشگران می توانند این پدیده زیبا و دیدنی را در این محل دیدن نمایند.

دیدنی نیاگارا در شب؛ پایکوبی نور در میان آب

دیدنی نیاگارا در شب

دیدنی این آبشار بزرگ و متفاوت در شب، مجذوب کنندهیتی چند برابر پیدا می نماید؛ چرا که نورپردازی های هنرمندانه آبشار در شب که هر کدامشام با رنگی متفاوت آذین بندی می شوند، تصویری خیره نماینده را به وجود می آورند.

در زمان های خاصی از سال، مانند جشن ها و مراسم های مختلف نیز در محوطه آبشار، نمایش های مجذوب کننده آتش بازی برگزار می گردد که از پرطرفدارترین مراسم ها نزد گردشگران است.

دیدنی های نزدیک به آبشار نیاگارا

جزیره گوت

با سفر به این آبشار منحصر به فرد، علاوه بر دیدنی زیبایی خیره نماینده و گشت وگذار در آن، می توانید از جاذبه های گردشگری اطراف آبشار نیز دیدن کنید. از جاذبه های گردشگردی نزدیک به آبشار نیاگارا، می توان به ملاقات از جزیره گوت، بازدید از غار ویندز، بازدید از گرداب ریپیدز، بازدید از پارک و آکواریوم نیاگارا، بازدید از موزه وکس و … اشاره نمود. هر یک از این دیدنی ها در نوع خود مجذوب کننده و دیدنیی هستند.

در وبلاگ چاپارها بخوانید

توصیه های وبلاگ چاپارها ی برای بازدید از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

برای سفر به این منطقه دیدنی و بازدید از این شگفتی طبیعی، خصوصا اگر برای اولین بار است که به آنجا می روید، بهتر است که با یک تور مسافرتی معتبر و قابل اطمینان همراه شوید.

این آبشار، در هر فصلی از سال زیبایی منحصر به فرد و مخصوصی دارد. بنابراین انتخاب زمان سفر به این منطقه، بر اساس علاقه و سلیقه خودتان صورت می گیرد و محدود به یک زمان خاص نیستید.

از قلم نیاندازید که پیش از سفر، شرایط آب وهوایی را آنالیز کنید و لباس هایتان را متناسب با هوا و بعلاوه فصلی که سفر می کنید، انتخاب کنید.

برای دیدنی زیبایی ها و شگفتی های این آبشار، ممکن است عده زیادی همزمان با شما به این منطقه سفر نمایند. بنابراین گاهی پیش می آید که مدت زمانی را برای تهیه بلیط یا قایق سواری و… در صف معطل شوید.

در آخر یادتان باشد که پیش از سفر اطلاعات کاملی از جاهای دیدنی و تفریحات آن به دست آورید تا در طول سفر بهترین استفاده را از زمانتان داشته باشید.

شما برای ما بنویسید

نظر شما درباره این آبشار زیبا و حیرت انگیز چیست؟ به نظر شما کدام قسمت از این آبشار دیدنیی مجذوب کننده تر است؟ تا به حال تجربه سفر به این منطقه را داشته اید؟ آیا مکان ها یا جاذبه های گردشگردی دیگری، شبیه به آبشار دیدنی نیاگارا می شناسید؟ نظرات، نکات و خاطرات ارزشمند خودتان را درباره آبشار نیاگارا و دیدنی های این منطقه، با وبلاگ چاپارها به اشتراک بگذارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "آبشار نیاگارا ؛ هنرنمایی شگفت انگیز طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار نیاگارا ؛ هنرنمایی شگفت انگیز طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید