آرسنال 3 ، چلسی 1؛ خروج توپچی ها از بحران با پیروزی در دربی لندن

به گزارش وبلاگ چاپارها، خبرگزاری خبرنگاران- توپچی ها در شرایط بحرانی هم پرچم سرخ خود را در دربی لندن بر افراشته کردند.

آرسنال 3 ، چلسی 1؛ خروج توپچی ها از بحران با پیروزی در دربی لندن

به گزارش وبلاگ چاپارها، آرسنال در دیداری حیثیتی برابر چلسی از اعتبار خود دفاع کرد و بار دیگر شادی را به نیمه قرمز شهر لندن هدیه کرد. در حالی که خیلی ها برای یک بازی یک طرفه به سود چلسی آماده شده بودند و تصور می کردند آرسنال در غیاب مهره های مهم خود شانسی در این بازی نخواهد داشت، میکل آرتتا طرفداران رقیب و حتی طرفداران خودی را غافلگیر کرد. در دقایق انتهای بازی و درست زمانی که امید آبی ها برای زدن گل دوم و بازگشت به بازی جان گرفته بود، برند لنو با مهار ضربه پنالتی جورجینیو فشار زیادی را از روی تیمش برداشت. بدین ترتیب آرسنال پس از هفت بازی در لیگ برتر طعم برد را چشید تا با 17 امتیاز خودش را به رده چهاردهم جدول رده بندی برساند. چلسی هم با این شکست نه تنها فرصت رسیدن به رده دوم را از دست داد، بلکه حتی ممکن است این گیم را در رده هشتم جدول به انتها برساند؛ البته آن ها هم اکنون در رده ششم جدول قرار دارند.

کار متعادل شروع شد اما این چلسی بود که در دقیقه 13 اولین موقعیت مهم بازی را خلق کرد. ضربه ایستگاهی میسون مونت با اختلافی اندک و مماس با تیر دروازه به بیرون رفت تا کار بدون گل دنبال گردد. در دقیقه 33 آرسنال پیروز شد به یک ضربه پنالتی دست پیدا کند. کیران تیرنی بعد از ورود به محوطه جریمه چلسی با خطای ریس جیمز روبرو شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. الکساندر لاکازت پشت توپ ایستاد و پیروز شد دروازه چلسی را باز کند تا کار 1-0 گردد. در حالی که بازی به لحظات انتهای خود در نیمه اول نزدیک می شد، آرسنال به یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه دست یافت. گرانیت ژاکا پشت توپ ایستاد و با یک ضربه استثنایی دروازه چلسی را باز کرد تا تیم آرتتا با پیروزی 2-0 راهی رختکن گردد.

چلسی نیمه دوم را بهتر شروع کرد و می توانست در همان دقایق ابتدایی به گل دست پیدا کند اما بعد از یک کش و قوس در محوطه جریمه آرسنال توپ به وسیله مدافعان این تیم برگردانده شد. در دقیقه 56 آرسنال پیروز شد گل سوم خود را به شکلی عجیب وارد دروازه چلسی کند. در حالی که به نظر می رسید بوکایو ساکا قصد ارسال توپ روی دروازه را دارد اما ضربه او به شکلی جالب وارد دروازه شد تا نتیجه 3-0 گردد.

در دقیقه 64 آرسنال تا آستانه به ثمر رساندن گل چهارم هم پیشرفت اما ضربه گابریل مارتینلی با مهار خوب ادوارد مندی همراه بود. در دقیقه 80 چلسی می توانست یکی از گل ها را جبران کند اما ضربه سر ستاره انگلیسی این تیم یعنی تامی آبراهام با اختلاف کمی از بالای دروازه عبور کرد. در دقیقه 83 ادوارد مندی مرتکب یک اشتباه عجیب شد و توپ را در اختیار الکساندر لاکازت قرار داد اما این بازیکن در مسافی تقریباً تک به تک پیروز نبود و توپ راهی کرنر شد. این ضربه کرنر هم بسیار خطرناک بود و محمد الننی روی یک کش و قوس توپ را به تیر دروازه کوبید.

در دقیقه 85 چلسی پیروز شد یکی از گل ها را به وسیله تامی آبراهام جبران کند اما داور آفساید اظهار داشت. با این حال VAR به صحنه ورود کرد و تعیین شد گل چلسی در شرایط سالم به ثمر رسیده تا نتیجه 3-1 گردد. در دقیقه 90 چلسی به یک ضربه پنالتی دست یافت؛ جایی که پابلو مارین روی میسون مونت مرتکب خطای پنالتی شد؛ جورجینیو پشت توپ ایستاد اما ضربه او به شکلی فوق العاده به وسیله برند لنو مهار شد و در ادامه هم اتفاق خاص دیگری رخ نداد تا کار با همان نتیجه 3-1 تمام گردد و آرسنال به یک پیروزی مهم و حیاتی دست پیدا نموده باشد.

آرسنال 1-0 چلسی؛ لاکازت (35): تیرنی در کناره های خط عرضی زمین به وسیله ریس جیمز متوقف شد و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد. لاکازت پشت پنالتی به دست آمده ایستاد و آن را با اعتماد به نفس به گل اول بازی تبدیل کرد.

آرسنال 2-0 چلسی؛ ژاکا (44): پس از این که داور خطای کانته روی ساکا را اظهار داشت، ژاکا با ضربه ای استثنایی از راه دور گل دوم تیمش را به نام خود ثبت کرد.

آرسنال 3-0 چلسی؛ ساکا (56): پس از دریافت پاس عرضی اسمیت رو در کناره زمین، ساکا ضربه سانتر مانندی به توپ داشت که به طور مواج و حیرت انگیز وارد دروازه چلسی شد تا شاهد یک گل زیبا باشیم.

آرسنال 3-1 چلسی؛ آبراهام (85): پولیشیچ پس از به هم ریختن خط دفاعی حریف توپ را به هادسون اودوی سپرد و ارسال این بازیکن به دهانه دروازه، به گلزنی آبراهام ختم شد. این بازیکن با سینه خود پیروز به گلزنی شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "آرسنال 3 ، چلسی 1؛ خروج توپچی ها از بحران با پیروزی در دربی لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرسنال 3 ، چلسی 1؛ خروج توپچی ها از بحران با پیروزی در دربی لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید