اولین فرودگاه تاکسی های پرنده ساخته می شود

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از سی ان بی سی، لیلیوم این فرودگاه اختصاصی خودروهای پرنده را که اصطلاحاً ورتیپورت نام گرفته در لیک نونا تأسیس خواهد کرد. لیک لونا یک شهر هوشمند بوده و قرار است در آینده نزدیک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اورلاندو تأسیس شود.

اولین فرودگاه تاکسی های پرنده ساخته می شود

جت های پرنده لیلیوم ظرفیت حمل حداکثر 5 مسافر را دارند و اولین بار در سال گذشته رونمایی شدند. حداکثر سرعت این تاکسی های پرنده به 300 کیلومتر در ساعت می رسد. شرکت آلمانی لیلیوم وعده داده که شبکه حمل و نقل آمریکا را برای پرواز تجاری تاکسی های پرنده تا سال 2025 آماده کند.

تاکسی های پرنده لیلیوم که از راه دور کنترل می شوند دارای دو بال در عقب و جلو بوده و 36 موتور برقی انرژی لازم برای پرواز و حرکت این هواپیما را تأمین می کنند.

این اولین بار است که خبری در مورد تأسیس یک فرودگاه خاص برای پرواز تاکسی های پرنده منتشر می شود. شرکت آلمانی برای تکمیل این طرح با برخی شرکت های عمرانی محلی در آمریکا همکاری می کند. مهم ترین سرمایه گذار لیلیوم شرکت چینی تنسنت است که 375 میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرده است.

لیلیوم امیدوار است بتواند ظرف مدت کوتاهی شبکه ای از تاکسی های هوایی را در شهرهای مختلف آمریکا به کار بگیرد. البته برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات تاکسی یابی اینترنتی برنامه های مشابهی را در دست اجرا دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اولین فرودگاه تاکسی های پرنده ساخته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین فرودگاه تاکسی های پرنده ساخته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید