بازی امارات در جزیره میون یمن برای سیطره بر تنگه باب المندب

به گزارش وبلاگ چاپارها، امارات در ادامه تعدی به مناطق و بخش های حیاتی و استراتژیک یمن، تجاوزات خود در جزیره میون واقع در قلب تنگه باب المندب را با هدف سیطره بر این تنگه افزایش داده است.

بازی امارات در جزیره میون یمن برای سیطره بر تنگه باب المندب

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چاپارها، بعضی منابع نظامی و امنیتی یمن با اشاره به حجم تجاوزات امارات در جزیره میون واقع در قلب تنگه باب المندب که دریای سرخ را به دریای عمان و خلیج عدن وصل می نماید، گفتند که ابوظبی میخواهد نسخه ای از اقدامات خود در استان سقطری را در این جزیره پیاده کند.

وبگاه العربی الجدید به نقل از این منابع گزارش کرد که امارات این جزیره را که مساحت آن 13 کیلومتر مربع و تعداد جمعیت آن حدود 250 نفر است، از محیط یمنی آن جدا نموده است و سعی دارد طرف های یمنی را از کنترل و سیطره بر تنگه باب المندب محروم کند.

به گفته این منابع، امارات با اجرای اقداماتی در میون از ورود یمنی ها به این جزیره ممانعت نموده و تنها به تعداد اندکی از افراد مورد اعتماد خود از جمله تعداد انگشت شماری از روزنامه نگاران اجازه می دهد وارد جزیره شوند.

بنابر این گزارش، امارات جزیره میون را به یک پایگاه نظامی و کانالی برای ورود و خروج اتباع خود و گروه های وابسته به امارات تبدیل نموده است و به وسیله این جزیره محموله های امدادی خود را به عدن و بقیه نقاط انتقال می دهد به خصوص اینکه امارات فرودگاه نظامی میون را احیا نموده و از آن برای ارسال یاری ها به گروه های وابسته به خود در ساحل غربی و عدن به خصوص سرتیپ طارق محمد عبدالله صالح برادرزاده رئیس جمهور سابق یمن استفاده می نماید.

اهتزاز پرچم امارات در میون و ممنوع بودن اهتزاز پرچم یمن

در همین ارتباط یک منبع عالی رتبه در استان عدن به وبگاه العربی الجدید گفت که از زمان سیطره امارات و گروه های وابسته به آن بر جزیره میون در اکتبر 2015، مسئولان یمن دیگر قادر نیستند حتی از شرایط و احوال مردم این جزیره آگاه شوند و هیچ مسئول محلی در استان عدن نمی تواند وارد این جزیره گردد.

بعضی ساکنان این جزیره نیز گفتند که امارات به طور عمدی از صید ماهی که منبع اصلی امرار معاش آن ها است، جلوگیری می نماید و علاوه بر آن عوامل امارات به بهانه های واهی وارد خانه های مردم می شوند و از ارسال هر گونه یاری های انساندوستانه به جزیره نیز ممانعت می نمایند و هدف از این اقدامات آن ها نیز وادار کردن مردم جزیره به کوچ است.

به گفته ساکنان جزیره، برافراشتن پرچم یمن در این جزیره ممنوع است حال آنکه پرچم امارات و گروه های وابسته به آن از جمله شورای انتقالی جنوبی در جزیره برافراشته شده است و گذشته از آن افسران اماراتی با تعدادی از عوامل این کشور در جزیره ملاقات می نمایند.

ساکنان جزیره همچنین گفتند که یک زندان نیز در جزیره وجود دارد که گفته می گردد بازداشت شدگان در استان ها و مناطق مختلف در آن نگهداری می شوند.

بنابر این گزارش، قاچاق سلاح و کالاهای تجاری مختلف با یاری رهبران شورای انتقالی جنوب و مسئولان امارات به وسیله این جزیره انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازی امارات در جزیره میون یمن برای سیطره بر تنگه باب المندب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی امارات در جزیره میون یمن برای سیطره بر تنگه باب المندب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید