برلین جاسوسی آمریکا و دانمارک از مرکل را پیگیری می نماید

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال افشای جاسوسی آمریکا از سران اروپا، سخنگوی دولت آلمان امروز دوشنبه بیان کرد که در حال پیگیری گزارش ها در این باره است.

برلین جاسوسی آمریکا و دانمارک از مرکل را پیگیری می نماید

استفان سایبرت سخنگوی دولت آلمان در این باره گفت: دولت فدرال این گزارش را مورد توجه قرار داده و با تمام سازمان های مرتبط دولتی و بین المللی برای شفاف سازی موضوع در تماس است.

کلمان بون وزیر امور اروپایی فرانسه نیز ساعاتی پیش در واکنش به خبر همکاری اطلاعاتی آمریکا و دانمارک برای جاسوسی از مقامات اروپایی، گفت: در صورت اثبات، این مسئله بسیار جدی خواهد بود. این مسئله بی نهایت جدی است. باید ببینیم آیا متحدان اروپایی مان - دانمارکی ها- در همکاری با سرویس های (اطلاعاتی) آمریکا مرتکب خطا یا اشتباهی شده اند. اگر تعیین گردد که آمریکایی ها از رهبران اروپا جاسوسی می نموده اند؛ مسئله خیلی جدی خواهد بود. میان متحدان باید اعتماد و اندکی همکاری حاکم باشد؛ بنابراین این مسائل احتمالی را باید جدی گرفت. اما باید این موضوع اول آنالیز گردد و بعد در رابطه با (ادامه) همکاری تصمیم گیری کنیم.

بر اساس گزارش رسانه های اروپایی، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) با یاری دستگاه اطلاعاتی دانمارک از مقامات ارشد اروپا از جمله آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور این کشور جاسوسی نموده است.

پیر اشتینبرک نامزد پیشین صدارت حزب سوسیالیست چپ میانه آلمان هم از دیگر افرادی بوده که مورد جاسوسی قرار گرفته است.

مقامات دانمارکی تا به امروز واکنشی به این موضوع نداشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برلین جاسوسی آمریکا و دانمارک از مرکل را پیگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین جاسوسی آمریکا و دانمارک از مرکل را پیگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید