تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات مشکل اقتصاد دیجیتال را حل می کند

به گزارش وبلاگ چاپارها، عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی از سایر کشورها عقب هستیم، گفت: با تشکیل کمیسیون دائمی فناوری اطلاعات مشکل اقتصاد دیجیتال در کشور برطرف خواهد شد.

تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات مشکل اقتصاد دیجیتال را حل می کند

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی ودانشگاهی وبلاگ چاپارها با بیان اینکه تا به امروز در قانونگذاری حوزه فناوری اطلاعات ضعیف عمل کرده ایم، گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد این است که نظارت جدی برای رشد فناوری اطلاعات وفضای مجازی در دولت ها نبوده است. از طرفی در حال حاضر کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال دچار عقب افتادگی است.

تا به امروز آنطور که باید نتوانستیم از فناوری اطلاعات استفاده کنیم

وی افزود: علی رغم وجود شورای عالی مجازی و همچنین داشتن اسناد بالادستی اما کم کاری ها زیادی از سوی دولت های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات وجود داشته است که البته این موضوع به خاطر بروکراسی اداری بوده و آنطور که باید نتوانستیم تا به امروز از فناوری اطلاعات استفاده کنیم. این درحالی است که اگر استفاده ای هم از فناوری اطلاعات شده به صورت کاملا ظاهری بوده است.

با تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات موضوع دولت الکترونیک با سرعت بیشتری رشد خواهد داشت

ایزدخواه شرح داد: با تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات موضوع مربوط به فضای مجازی و دیجیتال به صورت تخصصی پیگیری و رسیدگی می شود حتی موضوع دولت الکترونیک با سرعت بیشتری رشد خواهد داشت و در مدت زمان کوتاهی ما شاهد پیشرفت و رشد قابل توجه در این حوزه خواهیم بود.

پیشنهاد تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات در مجلس مخالفی نخواهد داشت

وی در خاتمه گفت: تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات به دلیل اینکه تقاضای کمیسیون ویژه برای این موضوع در مدتی قبل داده شده بود توسط نمایندگان رأی نیاورد اما با توجه به پیگیری هایی که انجام داده ایم اگر تشکیل کمیسیون به صورت دائم پیشنهاد شود در مجلس مخالفی نخواهد داشت و همه نمایندگان موافق آن هستند. در واقع باید بگویم کمیسیون ویژه برای فناوری اطلاعات اعتبار کمیسیون دائم را ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات مشکل اقتصاد دیجیتال را حل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیسیون دائم فناوری اطلاعات مشکل اقتصاد دیجیتال را حل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید