ثبت یک رکورد تازه در تعداد مبتلایان به کرونا در هند

به گزارش وبلاگ چاپارها، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند امروز (دوشنبه) شاهد ثبت یک رکورد تازه بود. این درحالی است که کشور های اروپایی مانند آلمان و فرانسه و همچنین آمریکا وعده ارسال یاری های پزشکی به این کشور را داده اند.

ثبت یک رکورد تازه در تعداد مبتلایان به کرونا در هند

به گزارش تسنیم، تعداد مبتلایان به این ویروس در 24 ساعت اخیر 352991 نفر اعلام شده که این مسئله باعث شلوغی بیش از حد بیمارستان های دهلی کمبود تجهیزات پزشکی و تخت های بیمارستانی و عدم پذیرش بیماران از سوی بیمارستان ها شده است.

سخنگوی بیمارستان سر گانگا رام در پایتخت هند درباره شرایط این شهر گفت: درحال حاضر بیمارستان در شرایط بحرانی شدیدی واقع شده است.

روز گذشته ناریندرا مودی، نخست وزیر هند از تمام شهروندان خواست تا واکسیناسیون و اقدامات بهداشتی را انجام دهند. از سوی دیگر بیمارستان ها و پزشکان اعلام نموده اند که قادر به خدمت رسانی به این حجم از بیماران نیستند.

در بعضی از شهر هایی که شرایط وخیم اعلام شده، ازجمله پایتخت، اجساد سوزانده می شوند. کانال تلویزیونی ان دی تی وی نیز تصاویری از کارکنان بخش بهداشت در ایالت بیهار را نشان داد که به دلیل کمبود برانکار مشغول کشیدن جسدی بر روی زمین هستند.

ویپین نارانگ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ام آی تی نیز با اشاره به سوزاندن اجساد در شرایط کنونی هند در توییتر گفت: اگر تابحال هرگز در یک مراسم مرده سوزی نبوده باشید، این حجم از استنشاق بوی مرگ هرگز شما را رها نخواهد کرد.

هند با جمعیت 1.3 میلیارد نفری شاهد ابتلای 17.31 میلیون نفر به این ویروس و مرگ 195123 نفر تا به امروز بوده است. به گزارش وزارت بهداشت هند تنها در شب گذشته 2812 نفر جان خود را از دست داده اند. با اینحال کارشناسان بهداشتی معتقدند که تعداد دقیق مرگ و میر احتمالا به مراتب بالاتر از رقم اعلام شده است.

سیاستمداران بخصوص نخست وزیر هند به دلیل برگزاری مراسمی با حضور هزاران نفر در ورزشگاه های این کشور (باوجود موج کشنده ابتلا به کرونا) به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.

بسیاری از شهر های هند دستور منع عبورومرور را صادره نموده و پلیس برای اعمال فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در نقاط مختلف مستقر شده است.

با اینحال انتظار می رود نزدیک به 8.6 میلیون نفر امروز (دوشنبه) در هشتمین مرحله انتخابات در ایالت بنگال غربی پای صندوق های رای حاضر شوند. انتخابات محلی در دیگر نقاط هند ازجمله ایالت اوتار پرادش نیز انجام می گردد که دارای آمار 30 هزار ابتلا در روز است.

از سوی دیگر خبری مبنی بر دستور دولت هند برای حذف پیغام های انتقادی از نحوه مدیریت دولت بر کرونا منتشر شد. هزاران نفر از مردم در سراسر هند از دستور دولت هند به توییتر برای حذف پیغام های انتقادی درباره نحوه مدیریت دولت در کنترل ویروس کرونا به شدت خشمگین هستند.

منبع: فرارو

به "ثبت یک رکورد تازه در تعداد مبتلایان به کرونا در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت یک رکورد تازه در تعداد مبتلایان به کرونا در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید