دولت به چه کسانی زمین رایگان می دهد؟

به گزارش وبلاگ چاپارها، علیرضا تابش در آیین امضای تفاهمنامه ساخت 15 هزار واحد مسکن برای افراد معلول و بانوان سرپرست خانواده اظهار کرد: در فاز اول این تفاهمنامه 1500 واحد ساخته و تا انتها امسال تحویل می گردد.

دولت به چه کسانی زمین رایگان می دهد؟

وی با بیان اینکه 50 میلیارد تومان از منابع اقتصادی مورد احتیاج برای اجرای این تفاهمنامه توسط ستاد اجرایی فرمان امام تامین می گردد، گفت: برای ساخت این واحدها چنانچه مددجو زمین نداشته باشد بنیاد مسکن در هر جایی که زمین داشته باشد آن را به صورت رایگان اختصاص خواهد داد. احتمالا از 1500 واحد 500 تا 600 نفر زمین رایگان دریافت خواهند کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اگر امکان دریافت تسهیلات با سود 4 درصد برای افراد معلول و بانوان سرپرست خانواده وجود داشته باشد ما این وام را در اختیار آنها قرار داده تا بتوانند زیربنای واحد مسکونی را افزایش دهند.

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی نیز در این مراسم با یادآوری اینکه این سازمان با مشارکت دستگاه های مختلف برای مددجویان مسکن می سازد، گفت: در این رابطه طی 16 ماه اخیر ساخت 21 هزار واحد تسهیل شده است. در این زمینه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، وزارت راه و خیرین مسکن ساز مشارکت خوبی داشته ایم.

وی یادآور شد: همچنین از ظرفیت نیروی زمینی سپاه و ستاد محرومیت زدایی سپاه برای ساخت مسکن در مناطق خاص استفاده نموده ایم.

قبادی دانا با بیان اینکه در فاز اول همکاری با بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم 1500 واحد مسکونی ساخته می گردد، اضافه نمود: واحدهای 50 تا 60 متر برای افراد دارای معلولیت شدید و بانوان سرپرست خانوار هم مدنظر قرار گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید نمود: بر این اساس 75 درصد از منابع اقتصادی را بهزیستی و 25 درصد را قرارگاه خاتم الانبیاء تامین می نماید. ضمن اینکه بنیاد مسکن نیز تسهیلات خوبی را برای تامین زمین در نظر گرفته است.

وی گفت: هزینه ساخت هر متر مربع از این واحدهای مسکونی 1550000 تومان اعلام نمود و گفت: این تعداد واحد تا خاتمه سال در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار می گیرد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "دولت به چه کسانی زمین رایگان می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت به چه کسانی زمین رایگان می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید