رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: اوراق سلف نفتی فاقد مجوز فروش است

به گزارش وبلاگ چاپارها، خبرنگاران : رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در بودجه سال 99 هیچ مجوزی برای فروش نفت سلف وجود ندارد؛ بنابراین دولت مجوز فروش اوراق نفت سلف در روز یکشنبه 26 مرداد را اعلام نماید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: اوراق سلف نفتی فاقد مجوز فروش است

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به فروش اوراق سلف نفتی در بورس تأکید کرد: هر خبری از جلسه سران، در خصوص فروش نفت سلف، چون هنوز قطعی نشده، غیرواقعی است. و از طرفی در بودجه سال 99 هیچ مجوزی برای فروش نفت سلف وجود ندارد.

بنابراین دولت مجوز فروش اوراق نفت سلف در روز یکشنبه 26 مرداد را اعلام نماید. کمیسیون برنامه و بودجه پیگیر موضوع است.

فروش اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی ایران امروز (یکشنبه 26 مرداد ماه) در تالار بورس انرژی شروع خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه ای که در روی سایت کدال منتشر شده در این روز 529 هزار 312 بشکه نفت خام سنگین ایران عرضه خواهد شد. قیمت هر بشکه 944 هزار و 622 تومان معین شده است. حداقل خرید برای هر نفر در این عرضه اولیه یک بشکه و حداکثر 20 هزار بشکه است.

بر اساس این اطلاعیه، حداکثر 10 روز کاری پس از سرانجام دوره عرضه اولیه معاملات ثانویه این اوارق شروع می گردد.این اوراق سلف نفتی دو ساله بوده و سر رسید قرارداد 26 مرداد 1401 است. ساعت معاملات ثانویه نیز از ساعت 8 و 30 دقیقه تا 12 و 30 دقیقه روزهای کاری بورس معین شده است.

بنابر اعلام بعضی منایع در دولت، این اوراق سلف موازی استاندارد نفت غیر از طرح جدید فروش نفت است که دولت اخیرا مطرح نموده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: اوراق سلف نفتی فاقد مجوز فروش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: اوراق سلف نفتی فاقد مجوز فروش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید