طراحی عجیب سدان تازه لکسوس

به گزارش وبلاگ چاپارها، لکسوس در سال های اخیر تمرکز قابل توجهی بر خودرو های الکتریکی داشته و اغلب خودرو های نو خود را به نسخه های کاملاً الکتریکی تجهیز نموده است، اما اخیراً تصاویری در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده یک سدان برقی این سازنده ژاپنی را با یک طراحی تهاجمی نشان می دهد که به نظر می رسد با طراحی خودرو های فعلی ترکیب شده باشد.

طراحی عجیب سدان تازه لکسوس

به گزارش وبلاگ چاپارها، تصاویر منتشر شده نمای گسترده ای از سدان الکتریکی لکسوس ارائه می دهند تا بتوانیم قسمت های کناری و پشتی این چهار در شیک را ببینیم. با توجه به این نما ها، ما اکنون می توانیم تشخیص دهیم که این مدل، یکی از همان مدل هایی است که پیش از این لکسوس به همراه تویوتا، در یک رویداد قابل توجه چندین خودروی برقی را به نمایش گذاشته بود. در این رویداد ما فقط با نمای جلویی این سدان روبرو شده بودیم، اما اکنون تمام زوایای این خودرو را در اختیار داریم.

کانسپت سدان الکتریکی لکسوس دارای دماغه ای است که از شیشه جلو به شدت به سمت پایین خم می گردد. با توجه به استاندارد های معمول خودرو های برقی، ورودی های این مدل در قسمت جلویی بسیار بزرگ هستند. به نظر می رسد که بازشو های دو طرف نوک کاپوت برای چراغ های جلو باشد، اما یک نوار باریک تنها عنصر قابل مشاهده ای است که به نظر می رسد برای روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد. کاپوت نیز دارای یک جفت دریچه ورودی هوا در هر دو طرف آن است.

در کنار این جزئیات، سدان کانسپت الکتریکی لکسوس شباهتی به سدان فعلی IS نیز نشان می دهد (تصویر پایین)، اما مدل مفهومی جدی شکل قوس تهاجمی تری در دماغه دارد. با این حال، خط سقف مشابه است و هر دو دارای چراغ های عقب Y شکل هستند. قابل توجه ترین تفاوت ها در قسمت پایین و عقب بدنه است، جایی که سدان برقی دارای خروجی در پشت چرخ های جلو و قوس نرم تر برای گلگیر عقب است. از زاویه سه چهارم عقب نیز می توان چین خوردگی را دید که از قسمت بالای خروجی پشت گلگیر های جلو تا پایه ستون C کشیده شده است. این امر عنصر شکوفایی بصری واضحی را به طراحی مدل مفهومی می دهد. بعلاوه، سقف به جای اتصال زاویه دارتر بین قطعات در مدل IS، به آرامی به سمت گلگیر عقب جریان می یابد. یک اسپویلر دم اردکی نیز در عرشه عقب مدل مفهومی تعبیه شده است.

در این تصاویر هیچ لوله اگزوز قابل مشاهده نیست. نتیجه منطقی از این موضوع این است که طراحان لکسوس در حال برنامه ریزی این سدان به عنوان یک خودروی برقی هستند. اگرچه، نمی توانیم طرح بندی PHEV با لوله های اگزوز پنهان را رد کنیم. این سومین توییت اخیر است که لکسوس طی ارائه یک مدل مفهومی، طراحی های قبلی خود را برجسته می نماید. این برنامه با کراس اوور الکتریکی آینده RZ 450e شروع شد و در مرحله بعد، نمایی از کانسپت شاسی بلند برقی لکسوس ارائه شد. حالا نوبت به این سدان شیک و تند و تیز است تا کلکسیون خودرو های برقی آینده لکسوس را تکمیل کند. به نظر می رسد این خودروساز لوکس ژاپنی با چنین مدل های جذابی میخواهد تا از هم اکنون برای رقیبان خط و نشان بکشد.

منبع: motor1

ترجمه: مصطفی جرفی-وبلاگ چاپارها

منبع: فرارو

به "طراحی عجیب سدان تازه لکسوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی عجیب سدان تازه لکسوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید