فواید ماست لاکتیویا

به گزارش وبلاگ چاپارها، نداشتن آگاهی در خصوص لزوم وارد کردن باکتری های پروبیوتیک به رژیم غذایی روزانه و فواید لاکتیویا یکی از دلایل بالا رفتن آمار ابتلا به مسائل گوارشی در ایران است. شرکت کاله، با هدف ارتقا سلامت عمومی، محصولات لاکتیویا را به عنوان نخستین و تنها محصول لبنی در ایران که حاوی باکتری پروبیوتیک لاکتیگوار هستند به بازار عرضه نموده است.

فواید ماست لاکتیویا

لاکتیویا چیست و چرا باید آن را مصرف کرد؟

لاکتیویا یک محصول لبنی خوشمزه از شرکت کاله است که دارای میلیونها باکتری فعال پروبیوتیکی می باشد.

لاکتیویا تنها محصول لبنی حاوی نوعی باکتری فعال پروبیوتیکی به نام لاکتیگوار® است که به طور فعال در بهبود فرآیند گوارش افراد، به ویژه افراد مبتلا به یبوست به صورت موثری مفید است.

نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد حدود نیمی از جامعه ایرانی بالخصوص زنان، دچار عارضه عبور و مرور کند مواد غذایی در سیستم گوارش، یعنی یبوست هستند که این مشکل از دلیل هایی مانند استرس، عادت های نادرست غذایی، فعالیت و کار زیاد، مشغولیت فراوان، مسافرت های کاری متوالی و عدم تحرک ناشی می گردد.

از طرفی یکی از اهداف اساسی و بنیادین شرکت کاله، بالاتر بردن سطح سلامت هموطنان است که می توان یکی از عملی ترین گامها در تحقق این هدف را، فراوری محصول جدیدی از کاله مطرح نمود که همان ماست و ماست نوشیدنی لاکتیویا است.

فراوری محصول فراسودمند را می توان گام بزرگی در یاری به بهبود مسائل گوارشی مصرف کنندگان به خصوص بانوان ایرانی دانست.

مصرف محصولات لاکتیویا به عنوان نخستین و تنها محصول لبنی در ایران که حاوی باکتری پروبیوتیک لاکتیگوار® یا BB12 است، به وسیله انجمن تغذیه ایران نیز توصیه شده است. لاکتیویا را می توانید هر روز همراه غذای خود بنوشید.

با توجه به این که لاکتیویا یک محصول لبنی است، هر شخصی که نسبت به شیر آلرژی یا عدم تحمل لاکتوز دارد، بهتر است پیش از مصرف لاکتیویا با پزشک معالج خود مشورت کند.

گفتنی است که لاکتیویا صرفاً یک محصول غذایی است و خواص درمانی و دارویی ندارد. از این رو، این محصول جایگزین داروها و روش های درمانی نیست و همان طور که مطالعات علمی نیز اثبات نموده، می تواند به صورت طبیعی به تنظیم عملکرد دستگاه گوارش یاری کند.

انجمن تغذیه ایران، به عنوان معتبرترین و قابل اعتمادترین انجمن غذایی ایران، با آنالیز اسناد و مدارک مرتبط با اثربخشی ماست نوشیدنی لاکتیویا در بهبود گوارش به صورت طبیعی و با انجام بعضی آزمایش های موردنیاز، سودمندی این محصول را تأیید نموده است و مصرف این محصول را توصیه می کند.

مقایسه ماست نوشیدنی لاکتیویا با دوغ

1.کلسیم بیشتر دریافت کنید
دوغ نوشیدنی سنتی ایرانی است که از رقیق کردن ماست با آب و افزودن نمک و سبزی های معطر تهیه می گردد.

درواقع، هنگام تهیه دوغ، نصف لیوان ماست یا کمتر به یک لیوان دوغ تبدیل می گردد. در نتیجه با رقیق شدن ماست کلیه املاح و مواد مغذی آن نیز کاهش می یابد.

درحالی که لاکتیویا نوعی ماست نوشیدنی است که با رقیق کردن ماست حاصل نشده است؛ بنابراین لاکتیویا در حجم مساوی به میزان شیر و ماست، از پروتئین، کلسیم و املاح معدنی برخوردار است. شما با نوشیدن لاکتیویا به جای دوغ می توانید اندازه بیشتری کلسیم و پروتئین دریافت کنید.

2. مشکل عدم تحمل لاکتوز
لاکتوز، قند موجود در شیر است که در روده به یاری آنزیم لاکتوز، شکسته و هضم می گردد. در بسیاری از افراد، این آنزیم پس از دوران نوزادی غیبرطرفال شده و در نتیجه فرد پس از خوردن شیر و محصولات لبنی قادر به هضم لاکتوز نخواهد بود؛ بنابراین با نفخ، دل پیچه و دردهای شکمی روبرو می گردد.

مجموعه این ناراحتی های گوارشی باعث می گردد که فرد مصرف لبنیات را متوقف کند و در درازمدت با عوارض ناشی از عدم مصرف لبنیات روبرو گردد.

عدم تحمل لاکتوز از کمبود آنزیم لاکتاز در سلول های روده و در نتیجه توقف هضم لاکتوز یا قند شیر ناشی می گردد.

در نبود آنزیم لاکتاز، باکتری های پروبیوتیک قادر به شکستن قند لاکتوز بوده و در نتیجه مشکل عدم تحمل لاکتوز را به آسانی و به روشی طبیعی برطرف می نماید.

باز برای مصرف مداوم و هر روزه بهتر است تحت نظارت و مشاوره پزشک صورت گیرد.

3.انتها یبوست
دوغ سنتی در حقیقت، همان ماست رقیق شده است و دارای باکتری های پروبیوتیک نیست، درحالی که لاکتیویا یک نوشیدنی لبنی حاوی باکتری پروبیوتیک لاکتیگوار® است.

لاکتیگوار® نه تنها به خوبی به مخاط روده می چسبد و مقاومت بالایی در برابر صفرا و اسید معده دارد، بلکه باکتری های بیماری زای دستگاه گوارش را نیز مهار می نماید.

مصرف روزانه لاکتیویا و گنجاندن آن به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، می­تواند به طور طبیعی به تنظیم عملکرد دستگاه گوارش یاری کند.

با توجه به این خصوصیات، لاکتیویا، به ویژه برای افراد مبتلا به یبوست، سودمند است؛ بنابراین برای برخورداری از منافع مصرف پروبیوتیک ها، از جمله تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و برطرف مشکل یبوست، بهتر است مصرف روزانه ماست نوشیدنی لاکتیویا را جایگزین دوغ کنید.

4.ایمنی در برابر آلودگی هوا
همه ساکنان کلان شهرها، به طور روزمره با مشکل آلودگی هوا روبرو هستند. یکی از آلاینده های مهم و عمده هوا که از دود اتومبیل ها حاصل می گردد، سرب است.

این ماده سمی می تواند به وسیله مجاری تنفسی و گوارشی به راحتی وارد بدن گردد.

علائم ناشی از مسمومیت با سرب شامل درد شکم، خستگی و عدم تمرکز، کم خونی، اختلالات عصبی، سردرد، بی خوابی، افسردگی و آسیب های کلیوی است.

یکی از راه حل های مناسب برای محافظت از بدن در برابر آلودگی هوا، استفاده از لبنیات است. لبنیات حاوی اندازه قابل توجهی کلسیم است که مانع از جذب سرب در روده می گردد و درنتیجه بدن را در مقابل مسمومیت با سرب و آسیب های ناشی از آن محافظت می نماید.

ماست نوشیدنی لاکتیویا نسبت به دوغ، از کلسیم بیشتری برخوردار است، بنابراین ایمنی بیشتری نیز در مقابل آلودگی هوا فراهم می نماید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "فواید ماست لاکتیویا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید ماست لاکتیویا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید