نخست وزیر تونس معرفی گردید

به گزارش وبلاگ چاپارها، هشام المشیشی وزیر کشور تونس شنبه شب با حکم قیس سعید رییس جمهوری این کشور، مأمور تشکیل کابینه و جانشین نخست وزیر مستعفی شد.

نخست وزیر تونس معرفی گردید

تارنمای رادیو موزاییک اف ام تونس نوشت: المشیشی چهارمین وزیر کشور تونس است که از زمان سرنگونی زین العابدین بن علی که در سال 2011 سرنگون شد، مأمور تشکیل کابینه در این کشور می گردد.

الیاس الفخفاخ نخست وزیر مستعفی تونس 15 ژوئیه (25 تیر) به دلیل متهم شدن در مورد پرونده تضاد منافع کناره گیری کرد و به دنبال آن احزاب سیاسی مشورت ها را جهت انتخاب کاندیداها شروع کردند.

به گزارش رسانه های تونسی، المشیشی به عنوان یک شخصیت مستقل شناخته می گردد، به هیچ حزب و گروه سیاسی تعلّق ندارد، همچنین نام وی در میان فهرست اسامی افرادی که گروه های مختلف سیاسی برای احراز نخست وزیری به رییس جمهوری تونس پیشنهاد نموده بودند، نبوده است.

المشیشی 46 ساله پیش از آن که در فوریه 2020 (دی، بهمن 98) وزارت کشور کابینه الفخفاخ را برعهده بگیرد، مشاور اول رییس جمهوری تونس و مأمور امور حقوقی بوده است.

وی استاد حقوق و علوم سیاسی در تونس، دارای مدرک عالی از مدرسه ملی مدیریت در تونس و نیز مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اداری از مدرسه مدیریت ملی استراسبورگ در فرانسه است.

المشیشی30 روز فرصت دارد تا کابینه خود را برای رأی اعتماد به مجلس تونس معرفی کند و در غیر این صورت رییس جمهوری این کشور با منحل کردن مجلس، انتخابات زودهنگام برگزار می نماید.

کابینه جدید تونس برای رأی اعتماد اوایل سپتامبر (شهریور، مهرماه) به مجلس معرفی خواهند شد و اعضای پیشنهادی المشیشی باید از مجموع 217 نماینده بتوانند حداقل رای مثبت 109 تن را کسب نمایند.

احزاب تشکیل دهنده مجلس پنجشنبه شب گذشته فهرست کاندیداهای پیشنهادی خود برای احراز مقام نخست وزیری را به قیس سعید رییس جمهوری ارائه داده بودند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "نخست وزیر تونس معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر تونس معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید