واکسن های مناسب برای دانش آموزان شناسایی شده است

به گزارش وبلاگ چاپارها، تهران (پانا) - رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش گفت واکسن های مناسب برای دانش آموزان شناسایی شده است و این واکسن ها مراحل تست و تایید را گذرانده اند.

واکسن های مناسب برای دانش آموزان شناسایی شده است

علی باقرزاده در حاشیه نشست شبکه شاد در جمع وبلاگ چاپارها درباره واکسیناسیون دانش آموزان اظهار کرد: مسئولیت واکسیناسیون دانش آموزان با وزارت بهداشت است و تصمیم گیری در این مورد و نحوه دریافت واکسن را این وزارتخانه اعلام می نماید.

وی اضافه نمود: تزریق دز دوم واکسن معلمان در حال اتمام است، برنامه ریزی اجرا شده در این زمینه به خوبی پیش رفته است. بعلاوه واکسن های مناسب دانش آموزان شناسایی شده و مراحل تست و تایید را سپری کردند.

باقرزاده در پاسخ به سوالی درباره اجباری یا اختیاری بودن واکسن دانش آموزان اعلام کرد: هنوز اصل کار شروع نشده است این سوال را وزارت بهداشت باید پاسخ دهد.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: در خصوص دانش آموزان وزیر بهداشت اعلام نموده مطالعاتی اجرا شده که واکسن مناسب گروه های سنی شناسایی شده و به تدریج واکسیناسیون از سنین بالا شروع گردد و به سنین پایین تر برسد، البته هنوز برنامه مشخصی در این زمینه در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته است.

وی بیان نمود: از اول مهر ماه در مدارس در منطقه ها روستایی و عشایری که جمعیت دانش آموزی کم است و امکان فاصله گذاری کامل و رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد، بازگشایی حضوری است.

باقرزاده اضافه نمود پس از اطمینان از حضور حفظ سلامت دانش آموزان و خانواده ها، آموزش حضوری توسعه می یابد و از اول آبان ماه آموزش ترکیبی در دستور کار قرار می گیرد. اختیار این نوع آموزش هم مانند سال های گذشته به شورای مدرسه داده شده است.

وی اسم کرد: شورای مدرسه متناسب با شرایط سلامت، سن، جمعیت و شرایط جغرافیایی به صورت نوبت بندی زمان حضور دانش آموزان را مهیا می نماید. هر دانش آموز می تواند هفته ای یک بار در مدرسه حضور داشته باشد، جنبه آموزش و سلامت روان دانش آموز در بازگشایی مدارس اهمیت بسیاری دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "واکسن های مناسب برای دانش آموزان شناسایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های مناسب برای دانش آموزان شناسایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید