پمپئو: در صورت تجارت با شرکت کشتیرانی ایران، تحریم خواهید شد!

به گزارش وبلاگ چاپارها به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا چند شخص و نهاد چینی و استرالیائی را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد.

پمپئو: در صورت تجارت با شرکت کشتیرانی ایران، تحریم خواهید شد!

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه ای در این خصوص گفت که 5 شرکت کشتیرانی هنگ کنگی، یک شرکت استرالیائی و یک گروه سرمایه گذاری چینی را به بهانه همکاری با ایران در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

بر اساس اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا همچنین 3 فرد نیز به بهانه مشابهی در فهرست تحریمی این کشور قرار گرفته اند.

از سوی دیگر، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سایر کشورها و طرف ها را تهدید کرد که در صورت مراوده تجاری با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای تابعه آن تحت تحریم قرار خواهند گرفت.

پمپئو در پیامی در توئیتر نوشت: امروز ما اشخاص و شرکت های مستقر در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ را به دلیل مراوداتشان با خطوط کشتیرانی ایران- که به خاطر فعالیتهای اشاعه ای تحریم شده اند- تحت تحریم قرار دادیم. هشدار ما روشن است: چنانچه با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای تابعه آن مراوده تجاری برقرار کنید، با خطر تحریم های آمریکا روبرو می شوید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پمپئو: در صورت تجارت با شرکت کشتیرانی ایران، تحریم خواهید شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: در صورت تجارت با شرکت کشتیرانی ایران، تحریم خواهید شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید