کالری های موجود در کشمش

به گزارش وبلاگ چاپارها، محتوای بالای کالری کشمش موجب می گردد این خشکبار کوچک تیره رنگ و چروکیده به وسیله ورزشکاران و دیگر افرادی که به فعالیت های بدنی استرس زا می پردازند، مورد استفاده قرار گیرد. کشمش ماده غذایی انرژی زای فوق العاده ای بوده و

کالری های موجود در کشمش

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

محتوای بالای کالری کشمش موجب می گردد این خشکبار کوچک تیره رنگ و چروکیده به وسیله ورزشکاران و دیگر افرادی که به فعالیت های بدنی استرس زا می پردازند، مورد استفاده قرار گیرد. کشمش ماده غذایی انرژی زای فوق العاده ای بوده و حتی مواد مغذی ضروری بدن را تأمین می سازد.

کشمش که انگور خشک شده سرشار از مواد مغذی و کالری است، بعلاوه انرژی بالای مناسبی را تأمین نموده و جزء تنقلات با میزان چربی پایین می باشد که به راحتی می تواند به هر مکانی برده شده و در هر زمانی مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که ماندگاری آن بسیار بالا است، خطر فساد آن هم وجود ندارد. کشمش چیزی نیست جز انگوری که زیر آفتاب و یا به وسیله فرایند مکانیکی خشک نمایندگی کوره، خشک شده است. با جویدن این دانه های چروکیده کوچک شبیه به ریگ، پرزهای چشمایی فرد موجی از طعم شکری ـ شیرینی را تجربه می نمایند. علاوه بر خوردن کشمش به همان شکل و به تنهایی، بعلاوه می توان آن را به سالاد، ساندویچ، پودینگ، شیرینی، کیک و دیگر اقلام پختنی اضافه نمود. مصرف این کشمش های کوچک انرژی لازم مورد احتیاج روزانه بدن را تأمین می سازند. به علت بالا بودن محتوای کالری کشمش، ورزشکاران و افرادی که در فعالیتهای بدنی شرکت می نمایند، اغلب دیده شده است که از آن مصرف می نمایند. اجازه دهید به اطلاعات بیشتری در مورد کالری های موجود در کشمش پی ببریم.

کالری های موجود در کشمش

کالری های موجود در کشمش در مقایسه با میوه اصل آن یعنی انگور بسیار بالا می باشند. یک فنجان کشمش حاوی کالری هایی معادل هشت فنجان انگور تازه است. 100 گرم کشمش حاوی 250 کالری بوده و بسته کوچک 5 اونسی (748ر141 گرم) کشمش حاوی 42 کالری است. یک فنجان شکلات شیری با پوشش کشمش حاوی 702 کالری است و یک فنجان ماست حاوی کشمش دارای 751 کالری است.

این میزان بالای کالری است که موجب می گردد این خشکبار یک میان وعده ایده آل برای ورزشکاران باشد. علاوه بر آن، کشمش پوشیده شده از شکلات به وضوح کالری بیشتری دارا می باشد. 10 عدد کشمش پوشیده شده از شکلات 40 کالری دارد. علاوه بر بالا بودن میزان کالری آن، بعلاوه ارزش تغذیه ای بالایی هم دارد. اجازه دهید نگاهی به ارزش تغذیه ای کشمش بیاندازیم.

ماده مغذی

ارزش (1 فنجان کشمش، بسته بندی شده)

کربوهیدرات

65ر130 گرم

پروتئین

07ر5 گرم

قند (مجموع)

66ر97 گرم

فیبر خوراکی

1ر6 گرم

کلسیم

82 میلی گرم

آهن

10ر3 میلی گرم

مهمیم

53 میلی گرم

فسفر

167 میلی گرم

پتاسیم

1236 میلی گرم

فوائد کشمش در سلامت

حفظ فشار خون

کشمش حاوی میزان بالای پتاسیم و میزان کم سدیم است. یک فنجان کشمش حاوی 1236 میلی گرم پتاسیم است. این پتاسیم به تنظیم فشار خون فرد یاری نموده و آن را در سطح نرمال حفظ می نماید، در نتیجه از خطر ابتلاء به فشار خون بالا جلوگیری می نماید.

خواص آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان های (فنل) موجود در کشمش به از بین بردن رادیکال های آزاد تشکیل شده در نتیجه سوخت و ساز بدن، یاری می نمایند. این رادیکال های آزاد مضر بوده به این علت که اگر در زمان مناسب از بین نروند، می توانند به غشاهای سلولی آسیب رسانده و موجب بروز سرطان و دیگر بیماری های مرگبار شوند. آنتی اکسیدان های موجود در کشمش با از بین بردن آنها، حقیقتاً از سرطان جلوگیری می نمایند.

جلوگیری از یبوست

کشمش جهت بهبود کار کردن مزاج و سلامت دستگاه گوارش از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. آبی که در آن کشمش به مدت یک یا دو روز خیس خورده است را به فردی که دچار یبوست شده است، می دهند. آب کشمش اجابت مزاج یا حرکات روده را افزایش داده و فرد را از مسائل مربوط به یبوست می رهاند. محتوای فیبر و اسید تارتاریک موجود در آن با یکدیگر در جهت از بین بردن مناسب مواد زائد و حفظ سلامتی روده بزرگ (کولون) همکاری می نمایند.

بهبود سلامت استخوان

کشمش حاوی مقادیر قابل توجهی بور (boron) می باشد. بور یک ماده معدنی است که میزان کمی از آن مورد احتیاج بدن جهت تبدیل هورمون استروژن و ویتامین D به حالت فعال خود می باشد. وجود این ماده معدنی برای سلامت ما حیاتی است و کمبود آن می تواند به پوکی استخوان منجر گردد. خوردن کشمش به جلوگیری از نرم شدن استخوان یا پوکی استخوان یاری خواهد نمود.

علاوه بر فوائدی که از کشمش در بالا ذکر شد، دیگر فوائد آن در سلامت، مراقبت دهانی (مراقبت از دندان و لثه)، درمانی طبیعی جهت کم خونی، محافظت در برابر دژنراسیون ماکولا، و غیره را شامل می گردد. اگرچه کشمش میوه خشک شده کوچکی است، اما حاوی میزان کافی از مواد مغذی و کالری جهت فراهم ساختن انرژی کافی جهت کار در طول روز است. بنابراین مرتبه بعد که قصد پیاده روی و یا رفتن به مسافرت را دارید، نباید فراموش کنید که جیب های خود را پر از کشمش نمایید! امیدوارم این مقاله آموزنده بوده باشد!

منبع: راسخون

به "کالری های موجود در کشمش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالری های موجود در کشمش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید