آیا سیب شما را قوی می سازد؟

به گزارش وبلاگ چاپارها، اخیراً از سیب در اخبار به علت کشف جالبی که به وسیله دکتر کریستوفر آدامز و همکاران، از دانشگاه آیووا در شهر آیووا، در حین مطالعه بر روی فوائد سیب در حیوانات آزمایشگاهی انجام گرفت، صحبت شد. این مطالعه اسم می نماید که سیب

آیا سیب شما را قوی می سازد؟

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

اخیراً از سیب در اخبار به دلیل کشف جالبی که به وسیله دکتر کریستوفر آدامز و همکاران، از دانشگاه آیووا در شهر آیووا، در حین مطالعه بر روی فوائد سیب در حیوانات آزمایشگاهی انجام گرفت، صحبت شد. این مطالعه اسم می کند که سیب موجب قوی شدن عضلات شما می شود!

سیب میوه ترد و آبداری است که دارای پوست قرمز، زرد و یا سبز می باشد. خوردن روزانه سیب همواره مفید بوده و لیست بلند بالایی از خواص مرتبط با این میوه شگفت انگیز وجود دارد. سیب سابقه ای طولانی به اسم یک میوه معجره آسا دارد. همه داستان کتاب انجیل را می دانند که در آن سیب به اسم میوه دانش یاد می شود و در اساطیر نورس، به آنها گفته می شد که موجب جوانی همیشگی افراد می شود به این دلیل که سرشار از آنتی اکسیدان می باشد. خوردن روزانه یک عدد سیب بعلاوه نیازهای روزانه ویتامین C شما را تأمین می سازد. سیب بعلاوه شناخته شده است که سلامت مغز را بهبود بخشیده و از سرطان روده بزرگ جلوگیری نموده و سلامت قلب و ریه ها را افزایش می دهند. اما جدای تمام این موارد، اخیراً سیب به دلیل بعضی یافته های جالب مورد توجه همگان قرار گرفته است.

شیفتگان تناسب اندام و تمام کسانی که مایل به از دست دادن وزن اضافی می باشند، چنانچه تمرینات ورزشی را با یک برنامه رژیم کامل و عالی همراه سازند، می توانند به طور فوق العاده ای بهره برند. البته که شما این را پیشتر می دانستید، اما مردم به ندرت این واقعیت را دنبال می نمایند. آنها معمولاً به طور مرتب به باشگاه های ورزشی رفته، صادقانه به انجام حرکات ورزشی پرداخته و به خود گرسنگی می دهند با این تصور که این کار موجب کاهش وزن بیشتر خواهد شد. اما تمام این کارها منجر به ضعیف شدن عضلات و ضعف می شود. بنابراین، چگونه می توان به طور همزمان هم وزن از دست داد و هم عضلات قوی و نیرومندی بسازید؟ محققان خواص سیب را در آزمایشگاه حیوانات مورد مطالعه قرار داده اند به این منظور که دریابند آیا این میوه می تواند به کاهش وزن یاری نموده و به طور همزمان به ساختن عضلاتی قوی تر یاری نماید.

آیا سیب حقیقتاً موجب قوی شدن ماهیچه های شما می شود؟

همانطور که سن ما بالا می رود، بدن مان تحت مجموعه ای از تغییرات قرار می گیرد. ماهیچه های ما ضعیف شده و با ضعیف شدن عضلات، کارهای کوچکی مانند بیرون کشیدن یک جایگاه یا بلند شدن مکرر جهت باز کردن در می تواند به نظر آزار دهنده و خسته نماینده رسد. ضعف عضلات در اصطلاح پزشکی آتروفی عضلانی نامیده می شود و عمدتاً در افرادی که قصد کاهش وزن داشته و یا افراد مسن دیده می شود. افرادی که قصد کاهش وزن دارند معمولاً از یک برنامه رژیمی سختگیرانه پیروی می نمایند و ترجیح می دهند به منظور کاهش وزن به خود گرسنگی دهند، با این حال، تمام این کارها در نهایت به کاهش توده عضلانی منجر می شود. باید توجه داشت که تناسب اندام و هم حفظ توده عضلانی دارای اهمیت است. سیب میوه ای است که به طور همزمان با هر دو این مسائل مقابله می کند. خوب .... بله، به این دلیل که پکتین منبع بسیار خوبی از فیبر خوراکی موجود در سیب است که به کاهش وزن یاری نموده و اسید اورسولیک که در یافته های اخیر معین گشته که به رشد عضلانی یاری می کند. اگر بخواهید به این سئوال که آیا سیب عضلات شما را قوی می سازد در یک کلمه پاسخ دهید، بایستی گفت که یک جواب ساده بله و خیر نخواهد بود. در ادامه پاسخی را به تفصیل در مورد این سئوال خواهیم داد.

ظاهراً، معین شده است که این میوه به ساخت عضلات قوی یاری می کند. این اثر به دلیل این واقعیت تازه کشف شده است که سیب حاوی اسید خاصی تحت اسم اسید اورسولیک است. اسید اورسولیک یک ترکیب طبیعی فوق العاده بوده و به طور عمده در پوست سیب وجود دارد. طبق نتایج حاصله از مطالعه اجرا شده بر روی موش ، معین گشت که این میوه تحلیل رفتن عضله را از بین می برد. آتروفی عضلانی معمولاً همراه و همدم بیماری و پیری است، سیب این پدیده را به تأخیر می اندازد. علاوه بر این، خوکچه های هندی که با این دوز اسید اورسولیک تغذیه شده بودند، لاغرتر شده و سطوح گلوکز خون و سطوح کلسترول آنها کاهش یافته بود. بنابراین اکنون سیب به اسم تنظیم نماینده سطوح قند خون و بعلاوه تری گلیسرید شناخته می شود. اگرچه این نکته معین نیست که آیا تأثیر این میوه بر روی موش، اثری مشابه را بر روی انسان هم خواهد داشت یا خیر، اما بیشتر محققین بر این نکته تأکید دارند که این میوه به همین روش عمل خواهد نمود.

همانطور که این گفتار حکیمانه یعنی خوردن یک سیب در روز دکتر را از شما دور می سازد به نظر کلیشه ای می آید، اما یک دلیل محکم و عینی وجود دارد که دلیل این گفتار حکیمانه را توجیه می کند. با لیست بلند بالای خواص سیب در سلامت و یافته های اخیر مرتبط با آن، شکی نیست که بکرات از ما خواسته می شود آن را وارد رژیم غذایی خود نماییم. بنابراین حتماً حداقل یک عدد سیب را به طور روزانه در هر زمانی در طول روز خورده و چاقی و ضعف عضلانی را از خود دور سازید!

منبع: راسخون

به "آیا سیب شما را قوی می سازد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سیب شما را قوی می سازد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید