خبرنگاران تهیه بانک اطلاعاتی مناطق برای امدادرسانی مناسب لازم است

به گزارش وبلاگ چاپارها، قزوین - خبرنگاران - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: تهیه و استخراج بانک اطلاعاتی مناطق در حوزه های مختلف برای امدادرسانی بهتر و دقیق تر لازم است و بدون آماده سازی این مهم، خدمات دهی به شهروندان هنگام حوادث ابتر خواهد ماند.

خبرنگاران تهیه بانک اطلاعاتی مناطق برای امدادرسانی مناسب لازم است

حکمت الله هاشمی روز دوشنبه در کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش های همگانی که با دستور کار برگزاری مانور دورمیزی در جمعیت هلال احمر استان برگزار گردید، اضافه نمود: با تهیه این بانک اطلاعاتی، مخاطرات و تهدیدات، ریز جمعیتی، مراکز عمومی خدمات رسانی در هر منطقه شناسایی و احصا شده و با استفاده از آنها برای ارتقای امدادرسانی اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه کار نجات و جست و جوی مصدومان در 24 ساعت اولیه وقوع حوادث انجام می گیرد، اضافه نمود: بیشترین مشکل هنگام وقوع حوادث در امدادرسانی وجود دارد و گروه های نجات در 24 ساعت اولیه وقوع حوادث برای امدادرسانی مسئولیت دارند و بعد از آن احتیاج چندانی به امکانات و تجهیزات نیست.

وی با تبیین الگوی استاندارد امدادرسانی در سوانح و حوادث، اضافه نمود: اگر این الگوی استاندارد در امدادرسانی پیاده سازی و اجرا گردد از ایجاد نابسامانی و بی عدالتی در توزیع خدمات امدادی جلوگیری خواهد شد.

این مسوول گفت: در هر شهری که خدمات ارایه می گردد باید دارای یک ورودی و خروجی باشد و ستاد اصلی امدادرسانی در بیرون شهر و ورودی اصلی آن استقرار یابد و انبارهای تدارکاتی و نیروهای لجستک در آن مستقر شوند.

وی اضافه نمود: ترسیم مکان مناسب، نحوه سازماندهی و بهینه سازی ظرفیت نیروی انسانی و لجستگ ارگان ها، نحوه ارایه خدمات حمایت روانی و مددکاری اجتماعی و تخصیص فضا و صندلی ها برای نیروی انسانی امدادی در این طرح دیده شده اند و تسریع در ارسال ارقام، شفاف سازی در ارایه خدمات، ارتقای خدمات رسانی و ... را به دنبال خواهد داشت.

این مسوول با بیان اینکه انجام این طرح بسیار ساده است و تمامی ظرفیت امدادگران برای نجات شهروندان در حوادث اختصاص خواهد یافت، اضافه نمود: مشکل عمده ما در امدادرسانی نارضایتی و نابسامانی در ارایه خدمات است و باید برای برون رفت از این مشکل به انجام کار تیمی و اجرای الگوی استاندارد امدادرسانی در حوادث و سوانح روی آوریم.

وی گفت: امدادرسانی درست تاثیر مستقیمی در خدمات رسانی سایر دستگاه ها دارد و نقش موثری در افزایش رضایت شهروندان در حوادث و سوانح ایفا می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تهیه بانک اطلاعاتی مناطق برای امدادرسانی مناسب لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهیه بانک اطلاعاتی مناطق برای امدادرسانی مناسب لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید