موافقت دولت با تحویل سوخت مورد احتیاج بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای

به گزارش وبلاگ چاپارها، هیأت دولت با محاسبه سوخت تحویلی به بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای موافقت کرد.

موافقت دولت با تحویل سوخت مورد احتیاج بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای

به گزارش وبلاگ چاپارها، جلسه هیأت دولت بعدازظهر یکشنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار گردید و در آن اعضای هیأت وزیران با توجه به درخواست سازمان اورژانس کشور مبنی بر تحویل سوخت هواپیمایی به صورت فله ای با نرخ یارانه ای برای استفاه به وسیله بالگردهای اورژانس هوایی مستقر در منطقه ها دور دست و صعب العبور و فاقد فرودگاه، مصوب کرد نرخ سوخت (ATK) تحویلی به بالگردهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور، با مصارف مستقیم در باک هواپیما و به صورت فله با نرخ 6 هزار ریال محاسبه گردد.

دولت اساسنامه صندوق کارآفرینی امید را اصلاح کرد

هیأت وزیران به منظور تأمین نظر هیأت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهوی مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، ترکیب هیأت مدیره صندوق شامل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، یکی از معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون مربوط به معاون اول رئیس جمهور است.

اصلاح مصوبه مشخص نماینده ویژه رئیس جمهور برای نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در پیشگیری و مقابله با فساد

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبه مربوط به مشخص نماینده ویژه رئیس جمهور برای نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در پیشگیری و مقابله با فساد، آن را اصلاح کرد.

به موجب اصلاح مصوبه فوق، نماینده ویژه رئیس جمهور به منظور هماهنگی و پیگیری اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی ذیل قوه مجریه و نظارت بر عملکرد دستگاه های مذکور با رعایت وظایف، اختیارات و صلاحیت های قانونی دستگاه های مشمول نظارت، مشخص می گردد.

تهاتر مطالبات و بدهی های چند شرکت خصوصی با دولت

در اجرای تکلیف مقرر در بند (پ) ماده (2) قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، هیأت وزیران با پیشنهاد وزارت امور مالی و دارایی مبنی بر تهاتر مطالبات شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت به سازمان امور مالیاتی کشور موافقت کرد.

بعلاوه با تصویب دولت، مطالبات شرکت های ایران ترانسفو، سیمکو، ساخت و بهره برداری انرژی نوین سبانوین، شرکت های فراوری برق مپنا در پرند، عسلویه، گناوه و توس، از شرکت های دولتی برق منطقه ای استان های گیلان و اصفهان و مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور مالیاتی کشور تهاتر شد.

انتقال بدهی شرکت آب منطقه ای کرمان به بانک تجارت به حساب بدهی دولت

با تصویب هیأت وزیران، بدهی شرکت دولتی آب منطقه ای کرمان به بانک تجارت ناشی از تکالیف قانونی مربوط، بابت اصل و سود تضمین شده تسهیلات دریافتی به مبلغ 17 میلیارد و 271 میلیون و 812 هزار و 671 ریال، پس از افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به اندازه مبلغ یادشده، با اعلام وزارت امور مالی و دارایی (خزانه داری کل کشور به بدهی دولت منتقل و با رعایت مقررات مربوط به روز رسانی می گردد.

موافقت با خرید خودروی داخلی برای شرکت شرکت بازآفرینی شهری ایران

دولت به وزارت راه و شهرسازی (شرکت بازآفرینی شهری ایران) اجازه داد نسبت به خرید سه دستگاه خودروی سواری فراوری داخل از محل اعتبارات مصوب مربوط و با رعایت سایر قوانین و مقررات اقدام کند.

مشخص نماینده و اعلام نظر دولت در مورد تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

هیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط مشخص کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موافقت دولت با تحویل سوخت مورد احتیاج بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت دولت با تحویل سوخت مورد احتیاج بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید