هتلها گران نمی شوند

به گزارش وبلاگ چاپارها، جمشید حمزه زاده گفت: نرخ اقامت در هتل ها به رغم افزایش هزینه ها تا مهر سال 99 گران نمی گردد.

هتلها گران نمی شوند

جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور درباره افزایش نرخ اتاق هتل ها در ایامی که فعالیت مراکز اقامتی به رغم شیوع ویروس کرونا مجاز شده است گفت: با وجود اینکه به دلیل استفاده هتلداران از مواد گندزدا، تب سنج، چکاپ کامل کارکنان، ضدعفونی کردن اتاق ها و جانمایی تونل ضدعفونی حداقل 20 درصد به هزینه ها هتل ها اضافه شده است اما در حال حاضر تا مهر ماه سال 99 قصد افزایش نرخ نداریم. قبل از سال هم افزایش نرخ نداشتیم. فقط مهر سال 98 نرخ بالا رفت. حتی همان زمان هم بعضی از هتل ها افزایش نرخ نداشتند. چون برایشان به صرفه نبود.

وی در ادامه گفت: اکنون ضریب اشغال هتل ها در بعضی از استان ها کمتر از 10 درصد است و بعضی از استان هایی که مسافر دارند این ضریب به کمتر از 40 درصد می رسد. فقط در بعضی از مناطق مانند شمال کشور و یا جزیره کیش میزان اقامت مسافران خوب بود که ضریب هتل های آن ها هم به بالای 50 درصد نرسید. اکنون فعالیت هتل های کشور مجاز است منتها بعضی از هتل ها خودشان نمی خواهند باز نمایند.

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ مقررات و ضوابط منعی برای فعالیت هتل ها وجود ندارد گفت: برای بعضی از هتلداران بازگشایی مراکز اقامتی توجیه مالی ندارد و معلوم نیست تا چه زمانی بسته خواهند بود. حداقل این را می دانیم که بعضی از هتلداران در استان های گرمسیر تا مهر ماه باز نمی نمایند مانند تعدادی از هتل های جزیره کیش که گفته اند فصل تابستان نیز مسافر کمی دارند و تا مهر ماه باز نمی شوند.

حمزه زاده گفت: هتل ها مسائل بهداشتی را رعایت می نمایند حتی کارکنان به دلیل حفظ سلامت خود حتماً به این پروتکل ها اهمیت می دهند.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کشور درباره ورود هتل های کپسولی به ایران نیز گفت: باید روی این موضوع کار کارشناسی انجام گیرد. برای من به شخصه این موضوع حل نشده که اولاً چه احتیاجی به ورود ظرفیت جدید هتلی بود و اینکه چطور به این احتیاج رسیده اند آن هم در وضعیتی که هتل ها خالی هستند و می دانیم حداقل تا سرانجام سال این فرایند ادامه دارد.

منبع: دنیای سفر

به "هتلها گران نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتلها گران نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید